۲۲ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84539718
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مردان بلند قامت در قم به یاری ارتقای فرهنگ رانندگی آمدند

قم - ایرنا - اجرای نمایش‌های خیابانی مردان بلندقامت با هدف اشاعه و ارتقای اخلاق شهروندی در حوزه فرهنگ راهنمایی و رانندگی در ادامه ویژه‌ برنامه‌های روز قم، درحال برگزاری است.

به گزارش شنبه شب روابط عمومی شهرداری قم، ارتقای فرهنگ شهروندی در ابعاد مختلف از اهداف روز قم است، و در بین قالب‌های مختلف هنری اجرای نمایش‌های خیابانی مانند نمایش مردان بلند قامت با توجه به عینیت داشتن و جذاب بودن در میان شهروندان اثرگذاری بیشتری دارد.

گزارش حاکیست: شهرداری قم به همین منظور، نمایش‌های خیابانی مردان بلند قامت را با هدف ترویج فرهنگ شهروندی در حوزه قوانین راهنمایی و رانندگی از ابتدای آبان‌ماه جاری در دستور کار خود قرار داده است.

گزارش می‌افزاید: در قالب این نمایش‌های خیابانی مباحث و موضوع‌های مهمی مانند توقف در پشت چراغ‌قرمز، بستن کمربند ایمنی، توجه به ایستادن خودروها در پشت خط عابر پیاده، تذکر به استفاده نکردن از تلفن همراه در حین رانندگی، رعایت سرعت ایمن، جلوگیری از عجله و شتاب‌زدگی در زمان رانندگی، توسط مردان بلند قامت در اَشکال مختلف هنری به شهروندان منتقل می‌شود.

همچنین طراحی و کارگردانی نمایش‌های خیابانی با هدف گرامیداشت روز قم با مصطفی فرخی یزدی است و بازیگران خوش‌ذوقی مانند محمدرضا روشنایی، معین حیدری، محمدرضا عمویی و محمدجواد زیادی در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، نمایش‌های خیابانی مردان بلند قامت در بیش از ۳۰ نقطه و تقاطع شهری قم از ابتدای آبان ماه جاری در حال برگزاری است و تداوم اجرای این قبیل برنامه‌ها می‌تواند در بهبود و توسعه فرهنگ شهروندی بسیار مفید باشد.

 این کار خیابانی با حضور هنرمندان انجمن نمایشی استان و با همکاری سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم آغاز شده و تا ۲۳ آبانماه ادامه دارد.

مطابق مصوبه سال ۹۷ شورای فرهنگ عمومی قم،  بیست‌وسوم ربیع الاول سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم به عنوان روز قم نامگذاری شده است‌.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha