سهم شهرداری‌ها از عوارض ارزش افزوده به پارک‌های فناوری مسترد می‌شود

تهران - ایرنا - معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: ۴درصد عوارض ارزش‌ افزوده دریافتی شهرداری‌ها از شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری به منظور توسعه زیست بوم نوآوری به پارک ها بازگردانده می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری،  سورنا ستاری با اشاره به اختصاص سهم عوارض ارزش افزوده به شرکت‌های مستقر در پارک ها افزود: با تصویب آئین نامه اجرایی مربوط به عوارض ارزش افزوده دریافتی از شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری، هزینه جاری شرکت های مستقر کاهش می‌یابد.

وی از اعلام فهرست پارک‌های علم و فناوری به سازمان امور مالیاتی گفت و با بیان اینکه، ۴ درصد عوارض شهرداری مربوط به شرکت های عضو پارک‌ها، به خود پارک مسترد می‌شود تصریح کرد: این میزان، صرف هزینه های زیرساخت و توسعه خدمات شهری خواهد شد و به صورت غیر مستقیم، صرف توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری می‌شود.

ستاری افزود: این ۴ درصد از مالیات بر ارزش افزوده، سهم شهرداری‌ها بود که بر اساس تبصره ۷ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض ارزش افزوده دریافتی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری، به این کسب‌وکارها اختصاص خواهد یافت.

رییس بنیاد ملی نخبگان، ادامه داد: تا پیش از این مصوبه، پارک‌های علم و فناوری، به ویژه آن دسته‌ای که اقدام به واگذاری ارضی به شرکت‌ها و مؤسسات فناور می‌کردند، نسبت به دریافت خدمات شهری و تأمین زیرساخت‌های لازم برای فعالیت شرکت‌ها با مشکل تأمین اعتبار مواجه بودند.

وی با بیان این که سهم این عوارض زمینه‌ساز کاهش هزینه شرکت‌های مستقر در پارک‌ها خواهد شد، ادامه داد: در این آئین‌نامه، عوارض ارزش افزوده شرکت‌های مستقر در هر پارک توسط سازمان امور مالیاتی کشور به صورت ماهانه دریافت می‌شود.

ستاری اضافه کرد:اما سهم عوارض ارزش افزوده دریافتی از هریک شرکت‌های پس از واریز به حسابی به نام سازمان امور مالیاتی کشور که توسط خزانه‌داری کل کشور افتتاح می‌شود، به صورت صد درصد به ترتیب فهرست‌های ارسالی از سوی شرکت‌های یاد شده به همان پارک محل استقرار باز می‌گردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha