صندوق کارآفرینی امید از ۱۰ پروژه فرآوری معدن در کرمان حمایت می‌کند

کرمان - ایرنا - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: این صندوق از ۱۰ پروژه فرآوری معدن در استان کرمان با اعتباری افزون بر ۴۰ میلیارد تومان حمایت می‌کند.

به گزارش ایرنا اصغر نورالله زاده روز شنبه در حاشیه دیدار با استاندار کرمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از مزیت های مهم رقابتی استان کرمان در حوزه معدن است افزود: اینک واحدهایی در حوزه فرآوری معدن استان کرمان به صورت لیچینگ (نوعی استخراج) آغاز شده و بهره برداری آنها نیازمند تامین مالی است.

وی ادامه داد: در این جلسه پیشنهاد شد شرکت های تعاونی با مشارکت اهالی روستاهای همجوار این معادن تشکیل شود و صندوق کارآفرینی امید نیز سرمایه ای را برای بهره برداری این پروژه‌ها در اختیار قرار دهد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه در این نشست حدود ۱۰ پروژه لیچینگ تعریف و تایید شد گفت: صندوق کارآفرینی امید تامین مالی این پروژه ها را انجام می دهد تا تعاونی هایی در این حوزه شکل بگیرد و تعاونی ها سهامدار پروژه های جدید شوند. 

وی با بیان اینکه ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای این ۱۰ پروژه پیش بینی می‌شود گفت: به طور متوسط چهار میلیارد تومان تسهیلات به اعضای این تعاونی ها پرداخت شود تا این ۱۰ پروژه فرآوری به بهره برداری برسد. 

نورالله زاده حمایت از این پروژه ها را با هدف ایجاد اشتغال و مشارکت در معادن برای روستاهای اطراف معادن عنوان کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha