۲۲ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۱
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 84539584
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شناسایی سه انبار احتکار کالا در بیرجند

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان سه انبار احتکار ارزاق عمومی و نهاده‌های دامی به ارزش ۱۴ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال را در شهرستان بیرجند شناسایی کردند.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جواد بخشی اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی با دریافت اخباری مبنی بر احتکار مواد غذایی و ارزاق عمومی در سه انبار در اطراف شهرستان بیرجند، موضوع را پیگیری کرده و در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از بررسی انجام تحقیقات میدانی، سه انبار احتکار مواد غذایی و ارزاق عمومی را شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضایی به همراه مأموران اداره تعزیرات حکومتی و اداره صنعت، معدن و تجارت وارد این مکان‌ها شدند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی بیان داشت: ماموران در بازرسی دقیق از این انبارها ۵۰ تن نهاده دامی، ۵۰۰ کیلوگرم روغن خوراکی، ۴ هزار و ۸۰۰ عدد انواع کنسروجات همچنین ۱۸۱ عدد انواع لاستیک را کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه ارزش کالاهای احتکاری کشف شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال برآورد شده است تصریح کرد: انبارها با حکم مقام قضایی پلمب شد و سه فرد متخلف نیز دستگیر و با پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ بخشی همچنین گفت: ماموران پلیس در بازرسی از یک اتوبوس مسافربری انواع کالای خارجی قاچاق به ارزش ۸۶۵ میلیون ریال را کشف کردند.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در مبادی ورودی شهرستان بیرجند به یک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی اظهار داشت: ماموران با هماهنگی مقام قضایی در بازرسی از اتوبوس، هفت دستگاه لب تاب، ۲ عدد بخاری و ۳۰ ثوب انواع البسه خارجی قاچاق را کشف کردند که ارزش ریالی کالای مکشوفه توسط کارشناسان مربوطه بالغ بر ۸۶۵ میلیون ریال برآورد شده است.

وی گفت: ماموران در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند که با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ بخشی از مردم درخواست کرد در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت‌های غیرقانونی، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha