۴۰ میلیارد تومان اعتبار به منطقه ویژه اقتصادی جهرم اختصاص می‌یابد

شیراز-ایرنا- رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور توسعه منطقه ویژه اقتصادی جهرم ۴۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص می‌یابد.

محمد رضا رضایی کوچی شنبه دردحاشیه بازدید معاون وزیر صمت از منطقه ویژه اقتصادی جهرم افزود: این منطقه در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب کشور قرار دارد که کوتاه‌ترین، نزدیک‌ترین و کم‌هزینه ترین مسیر برای جابه‌جایی کالاها است.

وی بیان کرد: شهرستانی که زیر ساخت های آن فراهم‌شده طبیعی است محلی جهت جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی باشد از جمله این زیر ساخت‌ها می‌توان به دارا بودن نیروهای تحصیل کرده دانشگاهی، فرودگاه، خدمات پزشکی و گمرک اشاره کرد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از شبکه ریلی جهرم که عملیات اجرایی آن از سال گذشته شروع شده و فاز بعدی آن نیز با اعتباری نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان، پیمانکار مستقر شده و در حال انجام است سبب اتصال این شهرستان به شبکه ریلی کشور می شود.

نماینده مردم شهرستانهای جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت جذب سرمایه گذار در منطقه ویژه اقتصادی انگیزه هایی از جمله متعادل سازی قیمت زمین، اعطای تسهیلات مناسب با شرایط آسان، سرمایه‌گذاری وزارت صمت در این مکان به صورت مشارکتی، تکمیل انبارها جهت نگهداری کالا ضروری است.

وی تصریح کرد: همایش استانی جذب سرمایه گذار برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی جهرم در شیراز برگزار خواهد شد که زمان آن متعاقبا اعلام می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز با تأکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی جهرم، گفت: با توجه به اقداماتی که در سال‌های گذشته در منطقه ویژه اقتصادی جهرم انجام گرفته است تمام زیرساخت‌های لازم جهت ورود سرمایه گذاران به منظور راه اندازی واحدهای تولیدی در بخش صنعت فراهم شده است.

رضایی کوچی با تأکید بر ظرفیت‌های منحصربه‌فرد شهرستان جهرم به منظور تسهیل در سرمایه‌گذاری، بیان کرد: با توجه به مسیر ترانزیتی به ویژه نسبت به حوزه آبی خلیج فارس، در آستانه بهره‌برداری بودن شبکه ریلی، مراکز بهداشتی و درمانی ویژه، فرودگاه بین‌المللی، مساعد بودن شرایط صادرات با توجه به نزدیکی به دریا، پشتوانه آبی سد سلمان فارسی، نیروی انسانی توانمند و متخصص و بسیاری از امکانات زیربنایی و حمایت دیگر، انتظار داریم که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در زمینه مشارکت در سرمایه‌گذاری پیش‌قدم شوند.

وی با اشاره به اینکه باید انگیزه جذب سرمایه‌گذار را فراهم کنیم، افزود: متعادل شدن قیمت زمین، تسهیلات بانکی و معافیت های مالیاتی، اجرای چند طرح سرمایه‌گذاری با همکاری سازمان ایدرو، تامین و حمایت حقوقی از منابع انسانی فعال در بخش صنعت و در این شرایط سخت اقتصادی و همچنین تامین اعتبار عمرانی جهت تکمیل پروژه‌های زیرساختی از خواسته‌های اصلی ما جهت مساعدت در زمینه کمک به بخش تولید شهرستان جهرم است.

نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در زمینه تعامین اعتبارات عمرانی اگر کمکی نشود از تأثیر اقدامات قبلی کاسته خواهد شد و امکان مستهلک شدن زیرساخت‌ها وجود دارد و ما هم به سهم خود سعی و تلاش داریم تا این امکانات را با شرایط مناسبی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهیم.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha