طرح آمایش سرزمینی در بخش صنعت کشور در دست اجراست

شیراز-ایرنا-معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: طرح آمایش سرزمینی توسط مرکز پژوهش‌های مجلس در بخش صنعت، در دست اجراست و امیدواریم با نهایی شدن این طرح بتوانیم منابع وزارت صمت را به صورت مدیریت شده در تمام نقاط کشور، به‌ویژه استان فارس هدایت کنیم.

محسن صالحی‌نیا، شنبه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی در جهرم با تأکید بر ایجاد انگیزه و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در این منطقه، افزود: تدابیر به‌کارگرفته در فراهم شدن شرایط لازم سرمایه‌گذاری به ویژه در زمینه زیرساخت‌های لازم در استان و حتی کشور، منطقه ویژه اقتصادی جهرم مثال زدنی و اقدامات صورت گرفته قابل تقدیر است.

وی با اشاره به حمایت سازمان ایدرو از رونق تولید در منطقه ویژه اقتصادی جهرم گفت: محاسبه قیمت واگذاری زمین بر اساس قواعد و سازوکارهای خاص خود انجام می‌گیرد، اما ما می‌توانیم به منظور حمایت از تولید در زمینه کاهش دریافت هزینه اولیه و طولانی کردن اقساط به سرمایه‌گذاران کمک کنیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر چندین طرح آماده وجود دارد که در صورت امکان طی ماه‌های آتی موارد مطرح اجرایی را پیگیری خواهیم کرد و به صورت مشارکتی در قالب مشارکت ۲۰ درصدی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ۲۰ درصد سرمایه‌گذاری و ۶۰ درصد تسهیلات در طرح و برنامه‌های تولید محور همکاری خواهیم کرد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه اقدامات و زیرساخت‌های بسیار مناسبی در منطقه ویژه اقتصادی جهرم فراهم شده است که جهت جذب سرمایه گذار در آن، در صورت نیاز حتی مشارکتی تلاش خواهیم کرد، افزود: علاوه بر اختصاص ۱۰ میلیارد تومان جهت تکمیل زیرساخت‌های این منطقه، تلاش می‌کنیم تا پیش‌پرداخت واگذاری زمین به سرمایه گذار به حداقل و اقساط آن نیز طولانی مدت شود.

به گفته وی۳۰ میلیارد تومان دیگر نیز تا پایان سال آینده جهت ایجاد محوطه انبار سرباز گمرکات منطقه ویژه اقتصادی جهرم اختصاص خواهد یافت.

صالحی‌نیا افزود: وزارت صمت جهت معرفی طرح های آمایش این وزارتخانه به متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در این منطقه به صورت مشارکتی و اعطای تسهیلات اعلام آمادگی می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز در این بازدید با اهمیت دادن به موضوع ملی رونق تولید، گفت: ایجاد انگیزه برای ورود سرمایه‌گذاران در شهرستان جهرم فراهم شده است و این یک فرصت است تا سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در چندین پروژه تولیدی با سرمایه‌گذاران به صورت مشترک اقدام به راه‌اندازی واحدهای تولیدی کنند.

حمید رضا ایزدی افزود: سازمان ایدرو می تواند به عنوان یک محرک توسعه به صورت چند نمونه موردی در رونق و جهش تولید در این استان و شهرستان جهرم نقش‌آفرینی کند و در زمینه اشتغالزایی تاثیرگذاری خاص خود را داشته باشد.

بازدید معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) با همراهی رئیس کمیسیون عمران و نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی، معاون اقتصادی سازمان ایدرو، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، فرماندار ویژه جهرم و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی از منطقه ویژه اقتصادی جهرم انجام پذیرفت.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha