۲ هزار و ۸۷۷ نفر در شازند دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند

اراک - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند گفت: ۲ هزار و ۸۷۷ نفر از جمعیت این شهرستان در اجرای طرح واکسیناسیون عمومی علیه کرونا نوبت سوم را دریافت کردند.

دکتر «مرتضی واعظ » روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: جمعیت کل این شهرستان ۱۱۷ هزار و ۸۴۰ نفر است که تاکنون ۹۳ هزار و ۳۰۰ نفر معادل ۹۴درصد مشمولان دُز اول و ۷۵ هزار و ۸۴۶ نفر نیز معادل ۷۶درصد جمعیت، هر ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کردند.
وی تاکید کرد: با توجه به فعالیت ۱۵۰ هزار نفری نیروی شاغل در واحدهای تولیدی بزرگ شازند، ۹۲درصد از شاغلان نوبت نخست و بیش از ۸۵ درصد از این جامعه هدف هر ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند در خصوص واکسیناسیون جمعیت دانش‌آموزی نیز اظهار داشت: تاکنون ۱۰ هزار و ۶۸ دانش‌آموز معادل ۹۵ درصد در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال نوبت نخست و هفت هزار و ۴۱۵ نفر معادل ۷۰ درصد از این جامعه هدف نیز هر ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کردند.

دکتر واعظ با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹۶ درصد از سالمندان این شهرستان نسبت به وانجام واکسیناسیون خود اقدام کرده‌اند گفت: تاکنون سه درصد از کادر درمان نیز واکسن کرونا را دریافت نکردند که بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا با این افراد برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: انجام واکسیناسیون در پنج مرکز تجمیعی،۲۰مرکز درمانی و ۸۴ خانه بهداشت شازند صورت می‌گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شازند اظهار داشت: وضعیت این شهرستان در رنگ‌بندی کرونا زرد رنگ است و میزان مراجعات و همچنین بیماران بستری کاهش چشمگیر دارد اما میزان فوتی‌ها نسبت به هفته گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

دکتر واعظ عنوان کرد: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اکنون به زیر ۳۰ درصد کاهش یافته که انتظار می‌رود در راستای کنترل و جلوگیری از موج بعدی بیماری، شهروندان این مهم را مدنظر ویژه قرار دهند چرا که به واسطه عادی‌انگاری مردم، میزان شیوع آنفلوآنزا نسبت به مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

شهرستان شازند از توابع استان مرکزی است که در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی شهرستان اراک واقع شده و بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha