معاون وزیر تعاون به شهدای صنعت جوش چهارمحال و بختیاری ادای احترام کرد

شهرکرد-ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای در سفر به چهارمحال و بختیاری با حضور در گلزار شهدای هفشجان به شهدای صنعت جوش این شهر ادای احترام کرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای با اشاره به اینکه شهر هفشجان با ۲۵هزار نفر جمعیت ۶هزار صنعتگر در صنعت جوشکاری دارد، گفت:در هیچ جای کشور حضور و فعالیت صنعتگران با این جمعیت وجود ندارد.

غلامحسین حسینی‌نیا افزود: صنعت جوش یک صنعت مادر در کشور است و صنعتگران شهر هفشجان در این حوزه در سطح ملی و جهانی دارای مقام هستند.

وی اظهار داشت: توسعه این صنعت و معرفی قطب جوش ایران در سطح ملی و جهانی یک ضرورت است و برگزاری مسابقات ملی مهارت در رشته جوشکاری یک ظرفیت برای معرفی این صنعت است.

رییس سازمان  فنی و حرفه‌ای در این سفر به بزرگداشت یاد وخاطره کربلایی «محب»از نخستین فعالان صنعت جوش در کشور تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، هشت نفر از صنعتگران حوزه جوش هفشجان در سال ۹۲حین اعزام به شهر دیاله عراق در بمب‌گذاری گروه تروریستی داعش به شهادت رسیدند.

تروریست‌های مسلح عصر جمعه ۲۲ آذرماه ۹۲ به خودروهای حامل کارگران و مهندسان ایرانی و عراقی که عازم محل اقامت خود بودند در منطقه ˈالندیˈ نزدیک منطقه بلدروز استان دیاله واقع در ۷۵ کیلومتری شمال شرق بغداد حمله کردند و آنان را به گلوله بستند.
در این حمله تروریستی ۱۸ کارگر و مهندس ایرانی و عراقی شهید و چهار نفر نیز مجروح شدند که ۹ نفر از این شهدا از چهارمحال و بختیاری بودند.
شهیدان محمد نصیری، خسرو پاداش، یزدان کیوانی،رضا امانی اشکفتکی، کامران شبان چالشتری، مرتضی پالار هفشجانی و علی حسین خلیلی لردگانی از صنعتگران شهید این استان در حادثه تروریستی دیاله عراق بودند.

همچنین ۱۲نفر از صنعتگران این خطه در حادثه خط لوله گاز سرخس در سال ۸۹به لقا پیوستند.

نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته جوشکاری با حضور معاون وزیر تعاون و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای و صنعتگران جوش کشور در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

این دوره از رقابت‌ها با رقابت مهارت‌آموزان این رشته، از استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، قزوین، مرکزی، کردستان و چهارمحال و بختیاری از ۲۲ تا ۲۶ آبان‌ماه به  میزبانی شهر هفشجان برگزار خواهد شد.

شرکت‌کنندگان در بخش‌های جوشکاری آرگون، جوشکاری با قوس الکتریکی دستی، جوشکاری  co۲ برروی قطعات کربن استیل، آلومینیوم و استنلس به  مدت سه روز رقابت می‌کنند.

در پایان مسابقات سه نفر برگزیده این  رقابت  ملی انتخاب و به مسابقات جهانی اعزام خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha