جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه: نماز نماد جامعه اسلامی است

خرم‌آباد - ایرنا - جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: فریضه نماز نماد جامعه اسلامی است که باید در اولویت اقدامات قرار گیرد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسین طیبی فر روز شنبه در همایش نماز استان لرستان نماز را یک سرمایه دانست و اظهار کرد: موظف هستیم این فریضه را به عنوان نماد جامعه اسلامی معرفی کنیم چراکه گاهی چهره ملکوتی انسان را برای فرد تجلی می کند.

وی گفت: نماز یک گنج و رمز عبور از پل صراط است که زیستن و شیوه رفتار را به ما می آموزد بنابراین باید ظاهر آن را در جامعه اسلامی به نمایش بگذاریم و برای نگهداری و اشاعه این گنج تلاش کنیم.

وی افزود: اقتدار نظام جمهوری اسلامی بر پایه نماز است و اگر امروز دشمن در دریای عمان زمین گیر می شود از برکات نماز بود چراکه سربازان کشور با اخلاص عمل از این مرز و بوم پاسداری می کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان نیز در ادامه این همایش گفت: نماز معیار قبولی اعمال، کمک کننده به ایمان و ناهی از منکر است و اقامه آن در اول وقت موجب خشنودی خداوند می شود.

سردار مرتضی کشکولی با تاکید بر مهم شمردن نماز و ارجحیت آن بر دیگر اقدامات والاتر است افزود: سال گذشته ۴۵ کمیسیون اقامه و منزلت نماز در سپاه لرستان برگزار شد که از ۲۸۵ مصوبه آن ۲۷۴ مورد اجرایی شده است.

وی بیان کرد: همچنین در ۶ ماهه نخست امسال ۱۳ کمیسیون برگزار شد که از ۵۸ مصوبه آن ۳۲ مصوبه به مرحله اجرا رسید.

نماینده ولی فقیه در سپاه لرستان نیز اظهار کرد: نماز در اولویت اقدامات سپاه می باشد و امیدواریم اقامه آن با اتمام شیوع ویروس کرونا در مدارس از سرگرفته و این فریضه دینی در مساجد باشکوه تر برگزار شود.

حجت الاسلام علی درویشی بیان کرد: براساس منویات مقام معظم رهبری و در راستای اهمیت به جایگاه نماز در جامعه، با برنامه ریزی دقیق تری حرکت خواهیم کرد و امیدواریم منشا ثمرات خوبی شویم.

در این همایش از خادمان و فعالان نماز در سپاه لرستان تجلیل شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha