۴۵۶طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در قم وجود دارد

قم - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بر اساس آخرین پایش صورت گرفته، ۴۵۶ طرح صنعتی در این استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در حال ساخت است.

محمود سیجانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌های صنعتی برای حدود ۱۳‌هزار تن از افراد جویای کار در بخش‌های تولیدی اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد و حجم فعالیت‌های اقتصادی استان قم افزایش چشمگیری می‌یابد.

وی با اشاره به این که تاکنون برای ایجاد طرح‌های یاد شده در قم حدود ۵۱ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده‌است، افزود: با این وجود برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در قم به ۴۰ هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید نیاز است.

وی با بیان این که تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام تولیدی به خصوص آن‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد دارد در اولویت برنامه‌های اقتصادی استان است، ادامه داد: برای حمایت از سرمایه‌گذاران در این بخش‌، با مشارکت بانک‌های استان به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود.

سیجانی گفت: درکنار حمایت از بهره‌برداران واحدهای تولیدی نیمه‌تمام استان برای راه‌اندازی هرچه سریعتر این واحدها،‌ صدور مجوزهای قانونی لازم برای ایجاد واحدهای صنعتی جدید و  پیشرفته در شهرک‌های صنعتی استان با رعایت نکات زیست محیطی و توجه به نیازهای بازار، در جریان است.

وی همچنین تاکید کرد: شاخص‌های عملکرد صنعت استان طی هفت‌ماه سپری شده از سال‌جاری به خصوص دربخش صدور جواز تاسیس که رغبت به سرمایه‌گذاری جدید را نشان می‌دهد، نشان‌گر حرکت رو به رشد اقتصاد استان در حوزه تولید است.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۶۰ هزار تَن فرصت اشتغال ایجاد شده‌است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha