ورزش استان بوشهر با ۹۲ میلیاردتومان هدیه سفر رئیس جمهوری توسعه می‌یابد

گناوه - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: در ششمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم، ۹۲ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه ورزش این استان مصوب شد.

احمد بهروزیان فرد روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، ۵۰ میلیاردتومان از اعتبارات مصوب شده برای ۲۶ پروژه‌ با پیشرفت بالای ۷۰ درصد در نظرگرفته شده است.

وی اظهارکرد: دیوارکشی استادیوم چغادک، استخر سرپوشیده و روشنایی استادیوم  اهرم، رختکن استادیوم بنه گز، سالن چندمنظوره گرگور تنگستان ، روشنایی استادیوم جم، سالن چندمنظوره ورزشی انارستان، تنگمان و دره بان جم، پیست تارتان و سالن ژیمناستیک برازجان، سالن چندمنظوره علی آباد دشتستان، سالن چندمنظوره ورزشی چاووشی، کلل و دیوارکشی و رختکن استادیوم ۲ خورموج دشتی بخشی از عمده پروژه‌های بالای پیشرفت ۷۰ درصدی در این استان است.

وی افزود:  استادیوم  شماره ۲، استخر سرپوشیده و  روشنایی استادیوم دیر، سالن چندمنظوره ورزشی بردخون، دوراهک و شهنیا دیر، رختکن استادیوم امام حسن و  سالن کشتی دیلم، سالن چندمنظوره ورزشی سهمو جنوبی عسلویه و بنک کنگان و پیست تارتان گناوه دیگر پروژه‌های ورزشی ۷۰ درصد پیشرفت استان بوشهر است.

بهروزیان فرد گفت: ۴۲ میلیاردتومان نیز از اعتبارات مصوب شده برای بخش دیگری از پروژه‌های ورزشی این استان هزنیه خواهد شد.

وی ادامه داد: در این ارتباط ۲۲ میلیاردتومان آن برای احداث سالن ژیمناستیک شهر بوشهر لحاظ شده که عملیات اجرایی آن در دست اجرا است و تلاش داریم با این بودجه در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان بوشهر افزود:  همچنین میلیارد تومان برای تعمیر و تکمیل اماکن ورزشی استان بوشهر و مابقی برای ۲ پروژه در شهرستان گناوه است.

وی گفت:  توجه به ورزش شهرستان گناوه یکی از اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر است که در سفر رئیس جمهوری با هماهنگی فرماندار و سازمان مدیریت و برنامه و بودجه، اعتبارات خوبی برای  ۲ پروژه مصوب شد که تکمیل سالن ورزشی بانوان گناوه و پیست تارتان بخشی از آن است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه احداث سالن ورزشی بانوان گناوه چندین سال پیش آغاز شده بود اما به دلیل کمبود اعتبار متوقف شد، در سفر هیات دولت از محل اعتبارات مسئولیت‌های احتماعی وزارت نفت ۱۵ میلیاردتومان به این پروژه اختصاص یافت و  درتلاشیم عملیات اجرایی آن مجدد در سال جاری آغاز شود و در زمان بندی کمی به بهره‌برداری برسد.

بهروزیان فرد افزود: شهرستان گناوه ورزشکاران و قهرمانانی در رشته دوومیدانی دارد و در میادین بین المللی برای کشور افتخار آفرینی کردند که در این راستا امیرحسین خسروانی یکی از ورزشکاران گناوه‌ای در مسابقات پارالمپیک توکیو صاحب مدال طلا شد.

وی گفت:  احداث پیست تارتان یکی از نیازهای ضروری ورزشکاران دوومیدانی کار گناوه است که احداث آن در دستور کار قرار گرقت اما باتوجه اینکه اعتبارات استانی و شهرستان جوابگو نبود، توانستیم با هماهنگی فرماندار از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری بودجه‌ای نیز برای آن پیش‌بینی کنیم.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان بوشهر  اظهارکرد: در کنار پیست تارتان برازجان که در دست احداث است امیدواریم هرچه زودتر عملیات اجرایی این پیست در گناوه آغاز شود.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت، در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه سال جاری به استان بوشهر استان بوشهر سفر کردند.

در این سفر هیات دولت سیزدهم ۱۱۱ طرح و توافقنامه برای محرومیت زدایی، توسعه زیرساختی و رونق اقتصادی استان بوشهر تصویب کرد که باعث امیدواری مردم این استان شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha