جاده‌های شمالی خراسان رضوی بارانی و لغزنده است

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت:در راه‌های نیمه شمالی این استان سطح جاده‌ها در پی بارش برف و باران از صبح امروز لغزنده شده است.

ابراهیم نصری روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش برف پراکنده در جاده های مشهد-کلات در محدوده گردنه گوجگی و درگز-قوچان در محدوده گردنه تیوان موجب لغزندگی این محورها شده است.

وی ادامه داد: آزادراه مشهد - باغچه و بزرگراه مشهد- چناران - قوچان و همچنین جاده های شهرستانهای تایباد، نیشابور، درگز و مشهد به دلیل بارش باران لغزنده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی ترافیک در مسیر مشهد- چناران را سنگین اعلام کرد و گفت: در حال حاضر تردد در سایر جاده های استان به صورت عادی و روان جریان دارد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش برف و باران از امروز شنبه در استان آغاز می شود و با تداوم افت دمای هوا به ویژه در نیمه شمالی استان بارشها از اواخر وقت فردا یکشنبه در استان پایان خواهد یافت.

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha