بوشهر تنها استان آبی کرونایی کشور است

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طبق گزارش سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تغییر وضعیت شهرستان بوشهر از خطر متوسط (زرد) به خطر کم (آبی) این استان تنها استان کشور است که از لحاظ کرونایی کم خطر شده است.

دکتر سعید کشمیری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در زمان حاضر شمار ورودی روزانه بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان‌های استان بوشهر به کمتر از ۳۵ نفر و تعداد کل بستری‌های بیمارستانی ناشی از کرونا نیز به کمتر از ۸۶ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهارداشت: همچنین شمار مبتلایان روزانه به کرونا در این استان به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است و این نشان می‌دهد آلودگی و گردش ویروس در این استان پایین است.

کشمیری اعلام کرد: در زمان حاضر ۶۰ درصد واجدان شرایط این استان هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده و در این صورت استان بوشهر در زمینه تزریق واکسن به ایمنی کامل رسیده است.

وی گفت: باتوجه به تزریق روزانه ۱۲ تا ۱۵ هزار دز واکسن در استان بوشهر انتظار می‌رود تا پایان آبان ماه ۷۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال این استان هر ۲ نوبت واکسن خود را دریافت کنند.

کشمیری یادآورشد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۸۸هزار و ۴۶۴نفر در این استان به کرونا مبتلا و ۲هزار و ۱۱ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha