۲۱ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84538343
۰ نفر

برچسب‌ها

ورود مهاجران غیرقانونی به انگلیس رکورد زد

لندن –ایرنا– تاره‌ترین آمار رسمی منتشر شده نشان می‌دهد که به رغم سختگیرانه‌تر شدن مقررات مهاجرتی در انگلیس، شمار افرادی که روز پنجشنبه (۲۰ آبان ۱۴۰۰) به صورت غیرقانونی از مسیر پر خطر کانال مانش وارد این کشور شده‌اند به بالاترین سطح رسید.

به گزارش روز جمعه ایرنا، وزارت کشور انگلیس اعلام کرد که دیروز یک هزار مهاجر اعم از کودکان و زنان در سواحل جنوبی انگلیس توسط ماموران مرزی دستگیر شده‌اند. بیم آن می‌رود که سه نفر از مهاجران در حین مسافرت در دریا غرق شده‌اند. مقامات فرانسوی می‌گویند که دو قایق سرگردان را در کنار سواحل این کشور پیدا کرده‌اند.

دولت انگلیس، فرانسه را متهم کرده که کنترل اوضاع مرزهای بین دو کشور را از دست داده است. انگلیس تیر ماه گذشته توافق کرد تا برای مهار مهاجرت غیر قانونی از گذرگاه خطرناک کانال مانش ۵۴ میلیون پوند به فرانسه کمک کند. بر اساس توافق صورت گرفته که یک نسخه آن در تارنمای دولت انگلیس منتشر شد، فرانسوی‌ها موافقت کردند تا تعداد مأموران خود را در امتداد ساحل دریا دو برابر کرده و با خرید تجهیزات مناسب، منطقه تحت نظر خود را افزایش داده تا از تردد مهاجران به انگلیس جلوگیری کنند.

آن‌ها همچنین تعهد کردند که با استفاده از کمک مالی انگلیس پناهگاه‌های بیشتری را برای آوارگان در فرانسه ایجاد کنند تا از فکر مهاجرت به انگلیس منصرف شوند. این توافق میان جرالد دارمانین و پریتی پتل وزرای امور خارجه فرانسه و انگلیس منعقد شد.

بر اساس توافق صورت گرفته، بیشتر عملیات قرار بود در فرانسه متمرکز شود تا اقدام مهاجران در همان نطفه متوقف شود. اما طبق آخرین آمار منتشر شده تاکنون ۲۳ هزار مهاجر غیرقانونی از ابتدای امسال وارد انگلیس شده‌اند که نسبت به پارسال یک جهش عمده به شمار می‌رود.

وزیر کشور انگلیس دو ماه پیش هشدار داد که در صورت اهمال‌کاری فرانسه، توافق صورت گرفته فسخ می‌شود. پریتی پتل تصریح کرد که پرداخت این مبلغ مشروط به نتیجه کار است و ما هنوز نتیجه‌ ملموسی مشاهده‌ نکرده‌ایم.

انگلیس بصورت هم‌زمان تلاش می‌کند تا با وضع قوانین سختگیرانه، این کشور را به مکانی غیر جذاب برای مهاجران تبدیل کند. وزارت کشور انگلیس می‌گوید که اقدامات قابل توجهی را برای مقابله با معضل مهاجرت غیرقانونی صورت داده است. این وزارت‌خانه فروردین گذشته در نظام مهاجرتی تغییراتی را اعمال کرد که اعطای پناهندگی به افرادی که به صورت غیر قانونی وارد این کشور می‌شوند سخت تر شود. به گفته پریتی‌پتل وزیر کشور انگلیس، افرادی که غیر قانونی وارد انگلیس می‌شوند از حقوق یکسان با افرادی که قانونی وارد شده‌اند برخوردار نخواهند بود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از پناهندگان از جمله زنان و کودکان در مسیر رسیدن به انگلیس جان خود را از دست‌داده‌اند مدعیست که نظام جدید پناهندگی، سریع‌تر و عادلانه‌تر عمل خواهد کرد و از افراد اسیب‌پذیر بهتر حمایت می‌کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha