امام‌جمعه لار: طرح بزرگراه جهرم-لار-بندرعباس شتاب گیرد

لارستان- ایرنا- امام جمعه لار مرکز شهرستان لارستان فارس، شتاب‌بخشی به طرح چهار خطه کردن جاده جهرم- لار- بندرعباس و تبدیل این محور به بزرگراه را خواستار شد.

حجت الاسلام سید مختار موسوی خرم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لار به دیدار هفته اخیر مسئولان شهرستان لارستان بهمراه جمعی از مردم این خطه با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: موضوعات و مطالبات مهم منطقه با وزیر درمیان گذاشته شد که از جمله آن شتاب بخشی و تسریع در اجرای طرح چهار خطه جهرم- لار- بندرعباس بود.
وی تصریح کرد: همچنین ایجاد خطوط پروازی جدید از فرودگاه بین المللی لارستان از جمله به مشهد مقدس و عتبات و عالیات نیز از دیگر درخواست ها و مطالبات مسئولان و مردم لارستان از وزیر راه و شهرسازی بود که در این راستا وزیر نیز قول پیگیری و تسریع در انجام این این مطالبات را داد.
امام جمعه لار در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: دولت سیزدهم برنامه هایی برای بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی در دستور کار دارد که با اجرایی شدن آنها شاهد رفع مشکلات اقتصادی مردم خواهیم بود اما در این راستا باید با دقت، ظرافت و نگاه کارشناسانه و با مشورت با اهل فن اقدام به اجرای این طرح ها کرد.
وی اضافه کرد: هم اینک در کشور با برخی نوسانات قیمتی و افزایش قیمت برخی کالاها مواجه هستیم و مردم طعم کاهش و بهبود وضعیت معیشتی را همچنان حس نکرده اند که البته نمی توان این مشکل را نیز متوجه دولت سیزدهم کرد چون طرح ها و برنامه های این دولت هنوز عملیاتی نشده است.
موسوی خرم ادامه داد: یکی از طرح های اقتصادی، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از کالاهای مورد نیاز مردم به جز گندم و دارو است که چنانچه دولت معتقد است که این طرح به نفع مردم برای بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی جامعه است باید با ارایه راهکار و با کار کارشناسی در گام نخست زیرساخت های لازم اجرای این طرح را فراهم کرد.
او گقت: ابتدا باید اقناع لازم برای مردم ایجاد شود و با ایجاد وحدت رویه و هماهنگی و همکاری قوای سه گانه اقدام به اجرایی و عملیاتی کردن این طرح مهم اقتصادی در دولت کرد.
موسوی خرم یادآور شد: تا این اقدامات زیرساختی صورت نگیرد اجرای هر طرح و برنامه ای نیز ممکن است با التهابات و عواقب منفی از سوی مردم و جامعه همراه باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha