مسوولان در جبران خسارت‌ کشاورزان اقدام جدی داشته باشند

اصفهان - ایرنا - امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به مشکل آب اصفهان، گفت: تقاضا داریم مسوولان در خصوص جبران خسارت گذشته کشاورزان اقدام جدی داشته باشند.

آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره) این‌شهر برگزار شد، گفت: فرماندار اصفهان با ۸۰ نفر از اعضای شوراهای شهر تصمیماتی داشتند و وزیر نیرو را به اصفهان دعوت کردند.
وی با اشاره به حضور وزیر نیرو در اصفهان افزود: امروز وزیر نیرو بازرسی‌هایی از مناطق دارند و امیدواریم با رعایت همه حقوق مصوباتی داشته ‌باشد و اجرایی شود.
امام‌جمعه موقت اصفهان با اشاره به دیدار نمایندگان اصفهان، قم و سمنان با رییس جمهوری ادامه داد: در این دیدار رییس جمهوری بر اعمال راهکارهای قانونی کوتاه‌مدت و بلندمدت تأکید داشته‌اند.
وی تأکید کرد: مردم چهارمحال، خوزستان و یزد را هم‌وطنان خود می‌دانیم و اگرچه به مردم این منطقه ظلم شد، به‌هیچ‌وجه نمی‌خواهیم به کسی ظلم شود بلکه حرف ما مدیریت واحد بر کل آب کشور است.
عضو خبرگان رهبری اظهار کرد: مردم اصفهان همان افرادی هستند که در سیل خوزستان پیشتاز بودند، حرف مردم اصفهان آن است که آبی که بی‌جهت به خلیج‌فارس ریخته می‌شود، با رعایت موازین قانون در برای آبادانی کشور حفظ شود.
وی با اشاره به‌ضرورت جلسات در سطح نمایندگان، استانداران و ائمه جمعه استان‌های درگیر آب، گفت: اجازه ندهیم مردم رو درروی هم قرار گیرند.
امام‌جمعه اصفهان با اشاره به خطبه‌های چند هفته گذشته خود در نماز جمعه اصفهان و فضاسازی برخی رسانه‌های همسو با دشمن، ادامه داد: دشمن با تقطیع کلمات، اعتماد مردم را کم کرده است، درحالی‌که هدف و نیت ما دفاع از حدود الهی است زیرا روحانیت وظیفه دارد احکام الهی را بیان کنیم.
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه  کسی اجازه ندارد به‌صورت علنی حدود الهی را رعایت نکند،افزود: رعایت همه حدود الهی لازم است ولی اگر کسی در خفا حدود الهی را رعایت نکرد مجازات اجتماعی ندارد.
وی با اشاره به ۲۵ آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان، تأکید کرد: گرامیداشت این روز استثنایی نه‌تنها برای مردم اصفهان بلکه برای همه تاریخ دفاع مقدس لازم است و برنامه‌ریزی‌شده تا برنامه‌های متعددی به مدت یک هفته در اصفهان اجرا شود.
آیت‌الله مهدوی با اشاره به برخورد مقتدرانه نیروی دریایی سپاه در جلوگیری از سرقت نفت ایران، گفت: این دفاع در برابر آمریکا موجب افتخار است و باید این روحیه در برابر دشمن حفظ شود و همواره آماده‌باشیم.
وی خاطرنشان کرد: ما هیچ‌گاه جنگ ابتدایی نداریم ولی اگر دشمن ما را به مبارزه طلبید هراسی نداریم و به آمریکا اعلام می‌کنیم با تو جنگ نداریم ولی اگر با ما دشمنی ما با تمام وجودمان با تو دشمن خواهیم بود.
وی ادامه داد: آمریکا با خروج از برجام به تعهدات خود عمل نکرد و تحریم‌ها را تشدید کرد ولی از سوی دیگر از طریق اروپا تلاش کرد ایران را در برجام‌ نگاه دارد، اما مجلس انقلابی با تصویب قانونی تعهدات ایران را نسبت به برجام محدود کرد و به دنبال آن غنی‌سازی آغاز شد که عزت و اقتدار ایران اسلامی را به دنبال داشت.
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری باد اشاره با اشاره به اصرار اروپا برای آغاز مذاکرات، گفت: دولت با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری باهدف بی‌اثر کردن تحریم، رشد تولید و صادرات به خارج و همچنین مقابله با قاچاق کالا  سعی در تقویت اقتصاد داشته باشد تا اهرم تحریم بر اقتصاد ناکارآمد شود.
وی با تشکر از رییس‌جمهوری در خصوص مهار تورم، اضافه کرد: با دستور رییس جمهوری قیمت خودرو که بدون مصوبه بالا رفته بود به قبل بازگشت و البته از رییس جمهوری انتظار داریم باکسانی که با اقدامات خودسرانه و غیرقانونی باعث خود و نگرانی مردم می‌شوند برخورد شود تا موجب درس عبرتی برای دیگران شود.
امام‌جمعه اصفهان در خطبه اول نماز بابیان اینکه ائمه از ما خواسته‌اند که عقاید خود را با منطق دفاع کنیم، اظهار کرد: لازم است با مدارا و زیست اجتماعی مسالمت‌آمیز با مخالفان برخورد کنیم که از این طریق چه‌بسا بتوانیم آن‌ها را جذب مکتب اهل‌بیت (ع) کنیم و همچنین موجب جلوگیری از آسیب رساندن آن‌ها به شیعیان می‌شود.
وی با اشاره به سیره ائمه در حفظ وحدت، تأکید کرد: همه مسلمانان باید با وحدت خود در برابر دشمن واحد که در برابر اسلام ایستاده است، بایستیم ولی برخی به بهانه دفاع از عقاید شیعه، بر وحدت خدشه وارد می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha