رئیس شورای قضایی عراق: دلیل محکمی برای تقلب در انتخابات وجود ندارد

بغداد-ایرنا- «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق می گوید تاکنون دلیل محکمه پسند و قابل قبولی مبنی بر تقلب در انتخابات به دست نیامده و بررسی و تحقیقات درباره پرونده قتل معترضان و سوء قصد به منزل مصطفی الکاظمی نخست وزیر ادامه‌ دارد.

به گزارش ایرنا، رئیس شورای عالی قضائی عراق، گفت که پرونده تحقیقات در خصوص سوء قصد به جان الکاظمی همچنان در مراحل ابتدایی است و به دادگاه فرستاده نشده است.

فائق زیدان ادامه داد که هیات قضایی در انتظار پایان فعالیت‌های کمیته تحقیقات در قضیه کشتار تظاهرات کنندگان منطقه سبز بغداد است.

رئیس شورای عالی قضائی عراق تاکید کرد که عهده‌دار شدن هر جایگاهی خارج از فعالیت‌های قضائی را رد می‌کند.

رئیس شورای عالی قضائی عراق در صحبت‌هایی جداگانه، خطاب به تمام جناح‌های سیاسی کشورش گفت که قصد ندارد در مرحله پیش‌رو مسئولیت نخست‌وزیری عراق را بر عهده بگیرد.

وی همچنین تاکید کرده که دستگاه قضائی عراق هیچ نقشی در تشکیل دولت آینده این کشور نخواهد داشت.

زیدان افزود: برنامه‌ها و طرح‌های مختلفی برای توسعه و پیشرفت دستگاه قضای کشور در نظر گرفته شده است‌ و تلاش‌های دستگاه قضا برای مبارزه با فساد، کاملا با فعالیت‌های کمیته‌های تحقیق وابسته به هیئت شفافیت و پاک‌دستی مطابقت دارد.

دیدار الکاظمی با زیدان

همچنین، مصطفی الکاظمی رئیس دولت انتقالی عراق با فائق زیدان رئیس شورای عالی قضائی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار حمله تروریستی به منزل الکاظمی و حوادث خشونت‌آمیز تظاهرات منطقه سبز بغداد در جمعه گذشته را بررسی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha