صادرات برق به عراق با احداث پست برق سرپل‌ذهاب ۲ برابر می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب گفت: با احداث پست برق ۴٠٠.٢٣٠ کیلوولت سرپل‌ذهاب و اتصالات خطوط و توسعه پست ٢٣٠.۶٣ ولت این شهرستان، صادرات برق به کشور عراق ۲ برابر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «علی اسدی» روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پست برق ۴٠٠.٢٣٠ کیلوولت سرپل ذهاب و اتصالات خطوط و توسعه پست ٢٣٠.۶٣ ولت با حضور استاندار کرمانشاه و جمعی از مسوولان افزود: سرپل ذهاب یک مرکز انرژی به سمت غرب کشور است.

وی اظهار داشت: این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های غرب کشور است که با اعتبار اولیه ۵۰۰ میلیارد تومان آغاز می شود ولی قطعا هزینه اجرایی طرح بیشتر خواهد شد .

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب در ادامه گفت: این طرح با نگاه به آینده طراحی شده و در مطالعات آن ، طرح ۱۰ سال آینده نیز دیده شده است.

اسدی ادامه داد: در این پروژه از به روز ترین تکنولوژی دنیا استفاده می شود و بیش از ۹۵درصد تجهیزات آن تولید داخل است.

وی گفت: در جانمایی پروژه تمام موارد در نظر گرفته شده است و این پروژه سالیانه ۲۰۰میلیون دلار ارز آوری برای کشور خواهد داشت که ۳۰ درصد از این درآمد به استان برمی گردد.

وی اضافه کرد: این پروژه از نیازهای مهم ساخت نیروگاه است که در آینده در منطقه کلنگ زنی می شود و بیش از ۲۵۰نفر در زمان ساخت اشتغالزایی دارد و بعد از بهره برداری نیز برای ۶۵نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند و براساس برنامه زمانبندی این طرح در مدت سه ماه به بهره برداری می رسد.

سرپل ذهاب در غرب‌ کرمانشاه بیش از ۹۰هزار نفر جمعیت دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha