آثار منتخب سوگواره فیلم کوتاه "تصویر دهم" در مشهد به نمایش درآمد

مشهد-ایرنا- رییس اداره سینمایی و سمعی – بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: آثار منتخب دومین سوگواره فیلم کوتاه عاشورایی "تصویر دهم" عصر امروز ( ۲۰ آبان ماه) در پردیس سینمایی هویزه مشهد به نمایش درآمد.

سید حجت طباطبایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سوگواره فیلم کوتاه عاشورایی "تصویر دهم" با هدف محوری اشاعه و ترویج سنتها و آیین های حسینی به همت موسسه فرهنگی خیریه "راه ایمان" و مشارکت "عتبه مقدسه حسینی (ع)" با دبیری "محمد رهبر" و مدیریت "مجید مجیدی" فیلمساز برجسته ایرانی راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: ۳۲ فیلم منتخب این رویداد از ساعت ۱۶ تا ۱۹ امروز در پردیس سینمایی هویزه همزمان با شهرهای تهران، قم، اصفهان و کربلا برای عموم علاقه مندان به صورت رایگان به نمایش درآمد.

رییس اداره سینمایی و سمعی - بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بخشی از این فیلمهای کوتاه عبارتند از «باغ سیب» از حسین فیروزه، «بی بی» از سعید نجاتی، «بی‌حرف و حدیث» از سیدسجاد حسین کمال آبادی،«تا فردا» از علی توکلی زانیانی، «تال» از علیرضا آخوندزاده، «تاول» از محمد اسفندیاری، «تو حسین همه» از کاظمی، «توفیق» از حسین مددی، «جامانده» از سیدمجتبی طباطبایی، «جای خالی» از علی ملاقلی‌پور، «جوشکار» از رضا کشاورز، «چک چکو» از مصیب حنایی، «حاج روح‌الله» و «خادم الحسین» و «هفتاد و سه‌سالگی» از مهدی شاهسواری، «داستان لیوان» و «دشمن زباله‌ها» از محمد صالحی و  «دور دست نزدیک» از جمشید فرج وند.

طباطبایی، اسامی فیلمهای کوتاه دیگر را «دهش» از فاطمه باقری، «روضه»از مصطفی صبوری، «روضه خانگی» از سیدمجتبی طباطبایی، «زیر زمین» از رضا محمدخانی، «شام هیات» از حسین دارابی، «شیفت»از بهرام لطفی ملاقاسم، «عکس آخر» از محمدمهدی فکریان، «قلک اربعین» از محمدحسین امانی، «گریز»از علیرضا اسماعیل‌نژاد، «گهواره‌ای برای علی‌اصغر» از سیدرضا سیدفاتحی، «مراسم»از محمد دیماسی، «نذر شیرین» از فرزانه ناظران‌پور، «نیمه شب اتفاق افتاد» از محمدحسین مدبر فرد و «همان همیشگی» از مریم رستمی ذکر کرد.

وی اضافه کرد: بعد از نمایش این فیلمها نشست نقد و بررسی آثار منتخب سوگواره فیلم کوتاه عاشورایی "تصویر دهم" با حضور یکی از منتقدان به نام علی مقدسی در محل پردیس سینما هویزه برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha