اورژانس برای پوشش حوادث شهرک صنعتی و گردنه آهوان سمنان ایجاد می‌شود

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به استقرار قابل توجه واحدها در شهرک صنعتی و پرتردد بودن گردنه آهوان سمنان گفت: پایگاه‌ اورژانس برای پوشش حوادث این منطقه از شرق شهر سمنان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایرنا، نوید دانایی روز پنجشنبه در نشست بررسی وضعیت پایگاه اورژانس شهرک صنعتی سمنان در سالن کوثر استانداری با بیان اینکه استقرار پایگاه اورژانس بر مبنای نقاط پرحادثه و تجمع جمعیتی انجام می‌شود ابراز داشت: پایگاه جمعیتی شهرک صنعتی و دانشجویی در یک منطقه تجمع دارد و وجود نقطه پرحادثه آهوان نیز از دیگر ضرورت های استقرار اورژانس در این منطقه است.

وی با بیان اینکه کد اضافه برای استقرار اورژانس در این منطقه اخذ شد افزود: استقرار بالگرد اورژانس در منطقه شهرک صنعتی نیازمند تامین ملزومات اولیه است و می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان گفت: برای استقرار پایگاه اورژانس شهرک صنعتی به تامین نیرو و آمبولانس نیاز دارد.، راه اندازی اولیه پایگاه اورژانس شهرک صنعتی با استفاده از امکانات موجود انجام خواهد شد.

ساختمان موقت اورژانس شهرک صنعتی تامین شد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان نیز در این نشست گفت: کانون جمعیتی قابل توجهی در شهرک صنعتی مستقر است که به واسطه اشتغال در واحدهای تولیدی بسیار خطر پذیر هستند.

حسن آلبویه  بیان کرد: ساختمان موقت به منظور استقرار پایگاه اورژانس شهرک صنعتی در ورودی  این شهرک در نظر گرفته شد.

وی افزود: برای احداث ساختمان دائم اورژانس توافق شد و با بهترین استانداردها توسط شرکت شهرک‌های صنعتی احداث می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان  گفت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سمنان از ساختمان بازدید و آن را تاکید کردند و ساختمان برای استقرار اورژانس تخلیه شد.

دانشگاه علوم پزشکی در کمترین زمان نیروی انسانی و امبولانس اورژانس را تامین کند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز ابراز داشت:  راه اندازی پایگاه اورژانس شهرک صنعتی سمنان به واسطه استقرار کانون جمعیتی قابل توجه، امری حائز اهمیت و ضروری است.

حبیب الله خجسته‌پور بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی سمنان مقدمات اولیه  استقرار پایگاه اورژانس را فراهم و در کمترین زمان ممکن با تامین نیروی انسانی و آمبولانس آن را راه اندازی کند.

وی افزود: مساحت شهرک صنعتی سمنان بسیار گسترده است و کانون جمعیتی قابل توجهی  در آن استقرار دارند که لزوم وجود پایگاه اورژانس را بیش از پیش نمایان می سازد.

خجسته‌پور بیان کرد:  فهرست تجهیزات اولیه ساختمان موقت پایگاه اورژانس شهرک صنعتی توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان به شرکت شهرک های صنعتی استان اعلام و در کمترین زمان ممکن آماده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: پس از شروع به کار پایگاه اورژانس شهرک صنعتی و راه اندازی اولیه، می توان برای تجهیز پایگاه و تامین امکانات بیشتر، از ظرفیت خیرین و کمک های صاحبان صنایع نیز استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، به تازگی در ساعت پایانی شیفت کاری  ۱۵ آبان ۱۴۰۰، مرضیه طاهریان کارگر جوان یک شرکت نساجی در شهرک صنعتی سمنان به دلیل درگیرشدن مقنعه در دستگاه رینگ ریسندگی خط تولید و کشیده شدن سر به داخل دستگاه، در راه انتقال به بیمارستان جان باخت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha