۵۶ درصد جمعیت آذربایجان‌غربی هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: با تلاش‌های صورت گرفته ۵۶ درصد جمعیت واجد شرایط این استان که بیش از ۱۲ سال سن دارند، هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

علی مصطفوی روز پنجشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: همچنین تاکنون ۸۰ درصد افراد واجد شرایط بالای ۱۲ سال سن دُز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

وی ادامه داد: باید با کمک‌ رسانه‌ها، مردم به امر واکسیناسیون تشویق شوند چرا که واکسیناسیون میزان مرگ و میر را کاهش می‌دهد و به زودی دُز سوم برای افراد بالای ۶۰ سال به سرعت انجام می‌شود.

وی افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اولویت‌های جامعه باشد و مسوولان ذیربط نیز بر این امر توجه ویژه داشته باشند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اصناف در سامانه سیب ثبت‌نام کنند تا تدابیر لازم برای فعالان این بخش در سطح جامعه صورت گیرد.

مصطفوی اضافه کرد: حدود پنج شهر آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز قرار دارند و باقی شهرها نیز در وضعیت نارنجی و زرد هستند و باید توجه به پروتکل‌های بهداشتی با شدت انجام گیرد.

وی با اشاره به سیل اخیر در شهرستان مهاباد، ادامه داد: با پیگیری مسوولان و استاندار آذربایجان‌غربی و دستور ویژه رییس‌جمهوری خسارت حادثه دیدگان جبران می‌شود.

وی با اشاره به عدم حضور برخی مسوولان در جلسه تاکید گرد: کل مسوولان دعوت شده به جلسه باید در جلسه حضور یابند و علت عدم حضورشان باید بررسی شود.

وی ادامه داد: تزریق امید در جامعه در اولویت مسوولان و رسانه‌های استانی باشد تا توطئه‌های دشمنان خنثی شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: انتقاد رسانه‌ها باید دقیق و منصفانه باشد تا موجبات توسعه استان را بیش از پیش فراهم کند.

مصطفوی تاکید کرد: اجرای سکوی هوشمند مدیریت و کنترل کرونا در آذربایجان‌غربی به عنوان استان آزمونه مورد توجه باشد تا به درستی اجرا شود.

به گزارش ایرنا، برسی مسائل روز و آخرین اخبار آذربایجان‌غربی، بررسی مساله کرونا و میزان واکسیناسیون و اطلاع‌رسانی این بخش و بررسی رویکرد دولت به امر اطلاع‌رسانی و تبلیغات از مسائل و مصوبات این جلسه بود که حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha