العامری به سفیر ترکیه: عراق در اخراج نیروهای بیگانه مصمم است

بغداد-ایرنا-هادی العامری رییس ائتلاف سیاسی الفتح به سفیر ترکیه در بغداد گفت که عراق نه اجازه دخالت به طرف های بین المللی در نتایج انتخابات را می دهد و نه در اخراج نیروهای بیگانه از خاک خود تعلل خواهد کرد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از دفتر رسانه ای ائتلاف الفتح عراق، العامری امروز در دفتر خود با «علیرضا گونای» سفیر ترکیه در بغداد دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار همکاری ها و اوضاع و مسائل امنیتی مشترک بین دو کشور را در کنار ضرورت توسعه روابط تجاری و سرمایه گذاری، بررسی کردند.

رییس ائتلاف الفتح در این دیدار تاکید کرد که «عراق در موضوع اخراج همه نیروهای بیگانه بر اساس قانون اساسی عراق ادامه می دهد و به هیچ نیروی نظامی غیر عراقی اجازه حضور در خاک خود را نخواهد داد همان طور که اجازه تهدید امنیت کشورهای همسایه از سوی گروه های مسلح معارض (مستقر در عراق) را نمی دهد.

العامری همچنین به یادآوری اینکه «نیروهای سیاسی معترض درباره بازی با نتایج انتخابات پارلمانی، این موضوع را از کانال هیات قضایی متخصص در رسیدگی به شکایت ها دنبال می کنند...آنها نه از کسی خواسته اند و نه به هیچ طرف بین المللی اجازه می دهند که در نتایج انتخابات یا پرونده های داخلی عراق دخالت کند.»

انتخابات پارلمانی عراق در ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار شد؛ انتخاباتی که به دنبال اعلام نتایج آن، کشور عراق یک ماه ملتهب و پر تحول را از سر گذراند و معترضان به نتایج انتخابات را به خیابان ها کشاند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha