استاندار : قوانین دست و پا گیر مانع تولید ثروت در استان اردبیل شده است

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل گفت: قوانین دست و پاگیر و تنگ نظری‌ها مانع تولید ثروت در این استان شده و باید این خلا و نارسایی‌ها برطرف شود.

به گزارش ایرنا، سید حامد عاملی روز  چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان نیر افزود: وضعیت موجود در شهرها به لحاظ تولید و اشتغال قابل قبول نیست و باید اعتراف کرد که در تولید ثروت گام‌های اساسی برداشته نشده چرا که تنگ نظری و قوانین دست و پاگیر مانع آن شده است.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین رسالت ما در استان اردبیل تولید ثروت است، افزود: باید با مدیریت جهادی تلاش شود تا تولید ثروت در استان اتقاق افتاده و قوانین مخل هم اصلاح شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اهداف سفر به شهرستانها افزود: با سفر و بازدید از مناطق مختلف استان قصد داریم تا با مطالبات و خواسته‌های به حق مردم بیشتر آشنا شده و از نزدیک در جریان اجرای طرح‌های توسعه اقتصادی و عمرانی قرار گرفته و با یک نقش‌آفرینی مؤثر بتوانیم موانع و مشکلات را از پیش رو برداریم.

استاندار اردبیل گفت: در ۴۰ روزی که در این استان به عنوان خادم مردم هستم، تلاش کردیم تا با بررسی همه‌جانبه روی طرح‌ها، پروژه‌ها و مسائل توسعه‌ای استان از ظرفیت همه مدیران، مسئولان و دلسوزان استانی و کشوری استفاده کنیم تا این موانع با تدبیری مناسب برطرف شود.

عاملی ضرورت همگرایی و وحدت را در شکستن بسیاری از مشکلات و موانع یادآور شد و گفت: یکی از مشکلاتی که در  استان وجود دارد ضعف در  کار جمعی و همگرایی است در حالی که بیشترین ثمره و نتیجه را می‌توان از طریق همگرایی، هماهنگی و وحدت کارها گرفت.

وی ادامه داد: باید از همه ظرفیت‌های دولتی، بخش خصوصی و تولید منابع در  مناطق مختلف استان در جهت توسعه پایدار بهره گرفته و نگاهی متوازن در همه مناطق استان داشت تا به تدریج رضایت مردم نیز فراهم آید.

استاندار اردبیل با اشاره به کمبود آب در روستا ها افزود: بسیاری از روستاهای این استان ار کمبود آب می‌نالند و وظیفه ما این است که با یک مدیریت جهادی مشکلات موجود در روستاها بویژه کمبود آب را برطرف کنیم.

عاملی گفت: این شهرستان به رغم داشتن منابع آب، ظرفیت خوب گردشگری و منابع طبیعی همچنان از بی‌آبی رنج می‌برد که این نشان می‌دهد که تنگ نظری‌ها و بی‌تدبیری‌ها مانع از تحقق اهداف توسعه‌ای در شهرستانی نظیر نیر شده است.

وی حمایت از بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: همه مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها موظف هستند از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حمایت کنند.

دیدار با مردم روستای میمند نیر، بازدید از طرح گردشگری بولاغلار،دیدار با مردم شهرستان نیر در مسجد جامع و حضور در نشست اقتصاد مقاومتی در فرمانداری نیر از برنامه های سفر استاندار به شهرستان نیر بود.

شهرستان نیر در جنوب غرب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha