برترین های جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی بوشهر معرفی شدند

بوشهر- ایرنا - ۱۵ پژوهشگر و دانشجو برتر چهارمین دوره جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بوشهر معرفی شدند.

به گزارش ایرنا، رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر چهارشنبه دراین آیین گفت: جایزه بنیاد رشد یکی از جایزه‌های مهم در استان بوشهر و بنیاد نخبگان کشوری است که مزین به نام دکتر ایرج نبی پور محقق و پژوهشگر حوزه سلامت، پزشکی و محیط زیست و دکتر سید جعفرحمیدی در حوزه ادبیات و علوم انسانی است.

دکتر اله‌کرم اخلاقی افزود: افراد انتخاب شده در این جایزه دانشجوهای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای بومی استان هستند که از ۱۰ دانشگاه در سطح کشور انتخاب شده‌اند و ملاک انتخاب نیز تحقیقات انجام شده و معدل‌های خوب بوده است.

وی عنوان کرد: بنیاد نخبگان دارای شورای استانی است و پس از ثبت نام محققان و دانشجویان، اساتید دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه خلیج فارس و سایر دانشگاه‌های سطح استان راستی آزمایی‌ها را  انجام داده و جوایز در سه بخش آموزشی، فناورانه و پژوهشی به افراد برگزیده تعلق می‌گیرد.

اخلاقی گفت: این چهارمین دوره جایزه بنیاد رشد و اندیشه سازندگی استان بود و بعد از پایان این دوره فراخوان پنجمین دوره را برای شناسایی نخبگان برگزار خواهیم کرد.

دکتر ایرج نبی پور محقق و یکی از چهره‌های ماندگار استان بوشهر در حوزه سلامت، پزشکی و محیط زیست نیز گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌هایش در حوزه توسعه علمی، ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری در استان است که جانمایی آن انجام شده است.

وی ادامه داد: امید است این طرح در جزیره عباسک در اطراف جزیره شیف عملیاتی شود و دهکده دانایی در این منطقه شکل بگیرد و تمام دانشگاه‌ها، مراکز علمی و تحقیقاتی و پارک‌های علم و فناوری در آن مستقر شوند و به شکل یک کار میان رشته‌ای و متحد کار شود.

نبی پور یکی از آسیب ها را عدم پیاده سازی  نظرات محققان و نخبگان ذکر کرد و یادآورشد: هر اقدام زیرساختی اگر نگاه به محیط زیست نداشته باشد جزء توسعه محسوب نمی‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha