امام جمعه نیر: خواسته مردم نیر انتصاب مدیران بومی است

اردبیل- ایرنا- امام جمعه شهرستان نیر گفت: در انتصاب مدیریت‌ها ضروری است از ظرفیت مدیران بومی و منطقه‌ای بیشتر استفاده شود چرا که خواسته اصلی مردم انتصاب مدیران بومی است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام نعمتی روز چهارشنبه در دیدار مردمی استاندار اردبیل در مسجد جامع نیر اظهار کرد:مردم این شهرستان نجیب و شریف هستند و مطالباتی دارند که این مطالبات باید برآورده شود.

وی  به نعمت‌های فراوان در شهرستان نیر و استفاده از این ظرفیت عظیم اشاره کرد و افزود: متأسفانه به دلیل برخی بی‌توجهی‌ها در سال‌های اخیر این ظرفیت‌ها به شکل مناسب مورد استفاده قرار نگرفته و اهالی انتظار دارند با انتخاب مدیران بومی و توانمند پروژه‌های بر زمین مانده به سرانجام برسد.

او با انتقاد از انتخاب مدیران غیربومی برای شهرستان نیر و رفت و آمد آنها بین نیر و اردبیل ادامه داد: ۸۵ درصد مدیران نیر در رفت و آمد بین این دو شهرستان هستند و مردم هم از این بایت اظهار گلایه می‌کنند.

نعمتی با اشاره به  تکمیل کمربندی نیر افزود: تلاش بر این است تا در دوره جدید فعالیت شورا و شهرداری این پروژه به سرانجام رسیده و اهالی نیر از ترافیک سنگین به ویژه در ۶ ماهه اول سال رهایی یابند.

وی ساماندهی منطقه بولاغلار و آبدرمانی قینرجه را خواستار شد و گفت: برای ایجاد اشتغال و رونق تولید باید اقدام به ایجاد طرح توسعه‌ای در این زمینه کرد.

امام جمعه شهرستان نیر کاهش جمعیت نیر را در سال‌های اخیر یادآور شد و گفت: در گذشته جمعیت این شهرستان ۸۵ هزار نفر بود که این تعداد در حال حاضر به ۲۰ هزار نفر رسیده و دلیل اصلی آن نبود اشتغال می باشد.

وی اضافه کرد: با ایجاد زنجیره اشتغال در روستا و بخش‌ها می‌توان مهاجرت معکوس را در این شهرستان رقم زد.

دیدار با مردم روستای میمند نیر، بازدید از طرح گردشگری بولاغلار،دیدار با مردم شهرستان نیر در مسجد جامع و حضور در نشست اقتصاد مقاومتی در فرمانداری نیر از برنامه‌های سفر استاندار به شهرستان نیر بود.

شهرستان نیر در جنوب غرب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha