سراجی: صورت‌های مالی فدراسیون فوتبال دراختیار هیات رییسه قرار نمی‌گیرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه سایپا و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال با اشاره به عملکرد موفق و هدفمند گفت: صورت‌های مالی فدراسیون فوتبال باید به طور شفاف، دست‌کم در اختیار اعضای هیأت رئیسه قرار بگیرد اما تا الان پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

به گزارش ایرنا، مهرداد سراجی در مراسم تجلیل از بانوان والیبالیست باشگاه سایپا اظهار داشت: سال گذشته فعالیت‌های متعددی را شروع کردیم و اتفاقات خوبی رقم خورد. در والیبال قهرمان لیگ برتر شدیم و در فوتسال بانوان نایب قهرمانی را به دست آوردیم. ما ۱۸ رشته ورزشی در باشگاه سایپا داریم که البته برخی از آنها به خاطر کرونا برگزار نشد.

وی افزود: در رده‌های سنی پایه فوتبال در بهترین سطح قرار داریم؛ در مصاف با تیم‌های متمول نباختیم؛ یا برد از آن ما بود و یا کار به تساوی کشید. اینها با زحمت کادر فنی، بازیکنان و همه عوامل مجموعه به دست آمده است.

مدیرعامل سایپا درباره حمایت از ورزش های پایه، یادآور شد: با مشورتی که با رضا صالحی‌امیری رییس کمیته ملی المپیک داشتیم، تصمیم گرفتیم علاوه بر فوتبال و والیبال، سراغ رشته‌های مادر و المپیکی مانند دوومیدانی هم برویم. سایپا در انتخابات فدراسیون فوتبال هم حضور دارد. سابقه سایپا باعث شد این باشگاه نماینده مدیران عامل باشگاه‌ها در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شود.

سراجی درباره وضعیت تیم فوتبال سایپا، یادآور شد: امیدواریم با مربی با اخلاق، تیم فوتبال سایپا را به قله‌های افتخار برسانیم.

وی در ادامه گفت: درآمدهای باشگاه سایپا حاصل تلاش و دست‌رنج کارکنان و افراد زحمتکشی است که تلاش می‌کنند ارزش افزوده‌ ایجاد کنند و نتایج آن مبالغی است که در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد، در نتیجه هیچ‌وقت دنبال پرداخت مبالغ کلان به بازیکنان نبوده و نیستیم زیرا این پول حاصل دست‌رنج افرادی است که در شرایط سخت کار می‌کنند.

مدیرعامل باشگاه سایپا تاکید کرد: فوتبال امروز کاملا حرفه‌ای شده و شاید نتایج سایپا قابل قبول افکار عمومی نباشد اما این مسیری بود که آگاهانه انتخاب کردیم تا به سمت استعدادیابی برویم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: صورت‌های مالی فدراسیون باید به صورت شفاف، دست کم در اختیار اعضای هیأت رئیسه قرار بگیرد اما بارها این موضوع را مطرح کردیم که تا الان پاسخی دریافت نشده است.

مدیرعامل سایپا در مورد رای دادگاه عالی ورزش CAS برای تیم فوتبال این باشگاه، گفت: اولین جلسه دادگاه حکمیت ورزش را در ادامه اعتراضی که به رأی کمیته استیناف داشتیم، روز جمعه به صورت ویدئو کنفرانس با مسوول پرونده خواهیم داشت. طرفین دعوا یعنی باشگاه پیکان و فدراسیون هم حضور دارند. امیدواریم نتایج طوری باشد که حق سایپا که مورد تضییع قرار گرفته، برگردد.

وی در پاسخ به این پرسش که درصورت اعلام رأی دادگاه CAS به نفع سایپا، با توجه به اینکه چند هفته از مسابقات فصل جدید سپری شده چه اتفاقی می‌افتد؟ عنوان کرد: اینکه پس از اعلام رأی دادگاه CAS سازمان لیگ و فدراسیون چه تصمیمی می‌گیرند باید بعدا به آن بپردازیم اما من وظیفه دارم حقوق تضییع شده باشگاه را مطالبه کنم. کار کارشناسی حقوقی بسیار گسترده و متمرکزی انجام دادیم. یک تیم حقوقی شامل دو وکیل و همکاران حقوقی باشگاه سایپا را در اختیار داریم. وظیفه من این است که حقوق از دست رفته سایپا را در محاکم بین المللی پیگیری کنم که این کار را انجام می دهیم.

سراجی در مورد اعتراض سرمربی سایپا به کیفیت بد زمین‌های لیگ دسته یک افزود:  باشگاه‌ها مبالغ قابل توجهی را برای بازیکنان، مربیان، ترانسفر بازیکنان، هزینه اعزام ها، اقامت، هتل‌ها و هواپیماها و ... پرداخت می‌کنند که عدد قابل توجهی است؛ طبیعی است که باید در فضایی مناسب هم کار کنیم. متأسفانه زیرساخت‌های ورزشی به همین میزان رشد نکرده و به آن بودجه‌ای اختصاص داده نشده است. من به عنوان نماینده مدیر ان عامل باشگاه‌ها از آن‌ها خواهش می‌کنم به بخش‌ زیرساخت‌ها توجه کنند. گذشته از اینکه سایپا در چند بازی گذشته به خاطر نامناسب بودن کیفیت زمین به خصوص در شیراز آسیب دید، این مسأله مهمی است که باشگاه‌ها خودشان باید به آن بپردازند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد آخرین وضعیت پرونده مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی اظهار داشت: این مسأله را تیم حقوقی فدراسیون فوتبال پیگیری می کند. من به این بخش خیلی ورود نکردم و اطلاعی ندارم اما امیدوارم نتیجه‌ای که حاصل می‌شود به نفع فدراسیون و فوتبال کشورمان باشد.

وی در مورد اینکه جرایم کمیته انضباطی و ۲.۵درصد از قرارداد بازیکنان به سازمان لیگ می‌رسد و در مقابل این اتفاق، چه خروجی وجود دارد، عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که خودم به شخصه در فدراسیون فوتبال دنبال می‌کنم این است که صورت‌های مالی به صورت شفاف، دست‌کم در اختیار اعضای هیأت رئیسه قرار بگیرد. بارها این موضوع را در هیأت رئیسه مطرح کردم و از دبیرکل به صورت مکتوب خواستم آن را به عنوان دستور جلسه مورد توجه قرار بدهد. تا الان این اتفاق نیافتاده است؛ به اعضای هیأت رئیسه، رئیس فدراسیون فوتبال و دبیرکل اعلام می‌کنم لازم است صورت‌های مالی و گزارش عملکرد مالیِ ۸-۷ ماهه‌ای که این هیأت رئیسه بر سر کار آمده، دست کم در اختیار اعضای هیأت رئیسه قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha