ملی‌پوش هندبال زنان: زمان درخشیدن در مسابقات جهانی اسپانیا رسیده است  

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی هندبال زنان گفت: مسابقات جهانی اسپانیا فرصت خوبی برای درخشیدن و حضور ارزشمند برای هندبال زنان است.

مینا وطن‌پرست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: پس از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه حضور در مسابقات جهانی اسپانیا، همه گفتند که بازی‌ها خیلی راحت بود. گرچه برخی از تیم‌ها سطح بالایی نداشتند اما دیدارهای راحتی نداشتیم. حتی تیم اردن به عنوان میزبان شرایط سختی را به خاطر کرونا برای ما بوجود آورد.

وی ادامه داد: سطح این دیدارها پایین نبود و خیلی خوب بازی کردیم. برابر ژاپن هم دیدار تماشایی داشتیم. چهار سال گذشته بازی را به این تیم واگذار کردیم اما در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ خوب بازی کردیم و اختلاف ما با ژاپن خیلی کم بود. برابر تیم قزاقستان هم در دور قبل با اختلاف بازی را واگذار کردیم اما اکنون شناخت خوبی از این تیم‌ها داریم.

ملی‌پوش هندبال زنان عنوان کرد: بازی کردن در مسابقات قهرمانی آسیا همچون دیدارهای تدارکاتی برای ما بود تا به سهمیه مسابقات جهانی اسپانیا برسیم و این رقابت‌ها فرصت خوبی برای تیم ملی هندبال زنان است و می‌توانیم تجربه خوبی کسب کنیم. در گروه سختی قرار داریم و ابرقدرت‌های جهان چون نروژ، رومانی و قزاقستان در این رقابت‌ها حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه بسیار به کسب نتیجه خوب در مسابقات جهانی اسپانیا خوشبین هستم، گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در برابر قزاقستان و باقی تیم‌ها بازی خوبی داشته باشیم. هر چند برای نخستین بار است که در این رقابت‌ها شرکت می‌کنیم و این حضور بسیار ارزشمند و به نفع جامعه هندبال است. زیرا بازیکنان و مربیان می‌توانند پس از کسب تجربه در این رقابت‌ها، آن را به دیگران انتقال دهند. امیدوارم با موفقیت در این مسابقات تصویر خوبی از خود برجای بگذاریم.

وطن‌پرست نقطه ضعف هندبال زنان را نبود حامیان مالی دانست و افزود: نه تنها در بخش زنان بلکه در بخش مردان هم حامیان مالی خوبی نداریم. هندبال رشته جذابی است و هر حامی مالی که به این حوزه ورود پیدا کرد، ماندگار شده است. امیدوارم حضور تیم ملی هندبال زنان در مسابقات جهانی اسپانیا سبب جذب حامیان مالی بیشتری شود.

وی یادآور شد: زنان ایران ظرفیت خوبی دارند و مطمینم که حضور در اسپانیا سبب می‌شود تا چند سال آینده در مسابقات جهانی هم بروی سکو بروند. در مسابقات قهرمانی آسیا هم می‌توانستیم مقام سوم را کسب کنیم اما شرایط دشواری داشتیم و کادر فنی و سرمربی تیم به دلیل کرونا نتوانستند ما را همراهی کنند.

ملی‌پوش هندبال زنان اضافه کرد: سرمربی و مربی با وجود کرونا هم از راه دور با ما در ارتباط بودند و هدایت تیم را برعهده داشتند؛ زحمت‌های کادر فنی و نیز ریاست فدراسیون قوت قلب برایمان بود و باید از علیرضا پاکدل و نایب رییس زنان فدراسیون هندبال و اعضای کادر فنی تشکر کنم که با برگزاری اردوهای مداوم و اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا و ایجاد شرایط برای حضور در مسابقات جهانی اسپانیا از ما حمایت کردند.

بیست و پنجمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی جهان از دهم تا بیست و هشتم آذرماه در اسپانیا برگزار می‌شود و تیم ایران در گروه سوم با تیم‌های نروژ، رومانی و قزاقستان همگروه است.

هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۴ شهریور تا ۳ مهر به میزبانی اردن  برگزاری شد. در این مسابقات ۱۱ تیم حاضر شدند و  ۵ تیم برتر از جمله ایران سهمیه جهانی گرفتند.

تیم ملی هندبال زنان ایران در آخرین دیدار گروهی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف تیم ملی سوریه رفت و توانست در این بازی با نتیجه ۳۸ بر ۱۹ به برتری برسد. دختران هندبال ایران با این برد تاریخ‌سازی کردند و برای اولین بار در تاریخ هندبال ایران سهمیه جهانی را کسب کردند.

تیم ملی هندبال زنان ایران در مرحله گروهی این مسابقات با یک شکست مقابل ژاپن و چهار پیروزی مقابل اردن، فلسطین، کویت و سوریه و کسب ۸ امتیاز در رده دوم گروه B قرار گرفت و علاوه بر حضور در مرحله نیمه نهایی جواز حضور در مسابقات جهانی اسپانیا را نیز کسب کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha