بنیاد برکت ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به خوشاب خراسان رضوی اختصاص داد

سبزوار- ایرنا- فرماندار خوشاب در استان خراسان رضوی گفت: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) امسال ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به این شهرستان اختصاص داده است تا در مناطق محروم و با هدف ایجاد فرصت شغلی برای جوانان در حوزه‌های کشاورزی و دامپروری پرداخت شود.

امان‌الله خدمتگزار روز چهارشنبه در دیدار با کارآفرینان و فعالان صنعتی خوشاب افزود: با تسهیلات بیناد برکت و  نهادهای حمایتی در مجموع  افرون بر ۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال طی سال جاری برای این شهرستان اختصاص یافته که از این محل ۴۳۷ فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز با پرداخت افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار به روستاییان و مددجویان این شهرستان در بخش‌های کشاورزی، دام و طیور، مشاغل خانگی، صنعت و خدمات ۶۹۱ فرصت شغلی ایجاد شد.

فرماندار خوشاب گفت: یکی از ظرفیت های این شهرستان در حوزه کشاورزی، محصول پسته است که با ۱۲ هزار و ۱۰۰ هکتار باغ پسته از قطب‌های تولید این محصول در خراسان رضوی به شمار می رود.

وی افزود: همچنین با بکارگیری روشهای نوین دامپروری و اصلاح نژاد، زمینه برای افزایش تولید دام سبک در این شهرستان و رونق اشتغال در این حوزه فراهم شده است.

سلطان‌آباد، مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری خوشاب در ۱۷۵ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

این شهرستان مرکب از بخش های مرکزی، مشکان و نوده انقلاب دارای ۷۰ روستا است. ۳۲ هزار نفر معادل ۸۶ درصد جمعیت خوشاب ساکن روستاها هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha