قدردانی سرلشکر سلامی از حماسه‌سازان نیروی دریایی سپاه

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه با تمجید از حماسه‌سازان نیروی دریایی سپاه در مواجهه با ناوگان جنگی ارتش تروریست آمریکا در دریای عمان، گفت: حجم و شاکله فیزیکی تجهیزات و ساز و برگ‌های دشمن هر چند برابر تجهیزات ما بسیار بزرگ به نظر می‌رسید اما این بزرگی صرفا جنبه هندسی دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز چهارشنبه در ستاد فرماندهی کل سپاه و در مراسم تجلیل از حماسه‌سازان نیروی دریایی سپاه در تقابل با ناوگان جنگی ارتش امریکا در دریای عمان، با اشاره به ماندگاری این نبرد افتخارآمیز در تاریخ اسلام گفت: شما با خلق این حماسه بزرگ زبان ما و ملت ایران برای تحقیر هیمنه خودساخته امپراتوری درحال زوال و احتضار رژیم تروریستی آمریکا را گشوده‌تر و قوی‌تر کردید و توانستید زیبایی غلبه فِئَة قلیل بر فئه کثیر را در متن و بطن یک واقعه کم‌نظیر ترسیم کنید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: این پیروزی بزرگ هرچند به لحاظ جغرافیا و وسعت مکان بسیار محدود و کوچک بود، اما از نظرگاه شعاع تحقیر دشمن، بسیار  گسترده عمل کرد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه شخصیت کشورها و ملت‌ها به رخدادها و ایام خاص تاریخی آن شناخته می‌شوند، خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام را یوم الله‌ها ساخته‌اند؛ میلاد و هجرت پیامبر، عید سعید قربان، نبردهای بدر، حنین، خیبر، احد، جنگ های امام حسن مجتبی (ع) با سپاه شام و به ویژه عمیق ترین رویداد تاریخ بشر عاشورای ۶۱ هجری که توصیف کننده اسلام و امت اسلامی است، نشان می‌دهد اسلام میدان نبردی جز مصاف با مستکبران و ظالمان ندارد، هرچند همواره مسلمانان نسبت به مستکبران در عده و عُده حداقلی بوده‌اند اما با سلاح جهاد و شهادت بسیاری از قدرت ها را تسلیم و مقهور  عظمت خود ساخته‌اند.

وی تصریح کرد: تاریخ انقلاب اسلامی را همچون تاریخ اسلام یا یوم الله ها ساخته اند و یوم الله  ۱۷ ربیع که از این پس حماسه دریادلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در  مواجهه با آمریکایی‌ها بر پیشانی آن می‌درخشد، در امتداد ۱۵ خرداد، ۱۳ آبان، ۹ دی، سوم‌خرداد، ۲۲ بهمن و... از یوم الله‌های فراموش ناشدنی و افتخار آمیز این سرزمین به شمار خواهد رفت.

فرمانده کل سپاه، با تاکید بر اینکه یوم الله ۱۷ ربیع، شخصیت و هویت ایران عزیز را می‌سازد، یادآور شد: روز دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی، روز توقیف کشتی و  دستگیری تفنگداران متجاوز  انگلیسی، روز انهدام پهپاد پیشرفته جاسوسی و راهبردی گلوبال‌هاوک آمریکا هم در زمره یوم الله‌ها و رخدادهای تراز بین المللی قرار دارد که در سایه الطاف الهی رقم خورد و در تاریخ افتخارات ایران اسلامی جاودانه خواهد ماند.

سرلشکر سلامی برخی اتفاقات و رویدادهای بزرگتر که در زمان مقتضی بیان و رسانه‌ای خواهد شد را از دیگر یوم الله‌ها و رخدادهای افتخارآمیز، غرور آفرین و تاریخ ساز برای ملت ایران دانست و تصریح کرد: در ماجرای اخیر و در صحنه شکوهمند اقدام جان بر کفان شجاع نیروی دریایی سپاه در تصرف کشتی حامل نفت سرقت شده ایران پیش‌بینی دخالت امریکایی ها را کرده بودیم بنابراین با سناریو و آمادگی‌های لازم وارد ماجرا شدیم.

وی آرامش روحی و روانی، اعتماد به نفس و توکل فوق العاده بزرگ مردان نیروی دریایی سپاه برابر آمریکایی‌ها را معنادار و حائز اهمیت و درخور بررسی و تحلیل توصیف کرد و گفت: حجم و شاکله فیزیکی تجهیزات و ساز و برگ‌های دشمن هر چند برابر تجهیزات ما بسیار بزرگ به نظر می‌رسید اما این بزرگی صرفا جنبه هندسی دارد و در این نابرابری‌ها این عنصر ایمان و اراده است که سرنوشت ساز است.

سرلشکر سلامی افزود: جهانیان دیدند که چنین هم شد و دریادلان سپاه و فرزندان ملت ایران با آرامش و سکینه قلبی و رفتار حرفه‌ای و منطقی و به دور از هرگونه احساس و هیجان چگونه زیبایی عظمت و شکوه و قدرت ایمان را به قوای دشمن که درون ناوهای جنگی خود هراسان موضع گرفته بودند، دیکته کردند.

فرمانده کل سپاه کیفیت و آرایش نیروهای سپاه و آمریکایی‌ها در این مواجهه دریایی را گزاره‌ای دانست که دنیا آن را به خوبی درک و با تجزیه و تحلیل آن بیش از پیش  به قدرت پاسداران انقلاب پی‌برده است.

سرلشکر سلامی افزود: من از رفتار حرفه‌ای شما تشکر می‌کنم که به دور از احساسات برابر دشمن، آرایش مناسب، مطمئن و هوشیارانه گرفتید و با تسلط و تفوق روحی به آنها فهماندید که آماده هر گونه واکنشی هستید.

وی عمل رزمندگان حماسه ساز دریایی سپاه که هرگونه واکنش تند را از دشمن سلب و آمریکایی‌ها را وادار به عقب نشینی و ترک صحنه کرد را قابل تحسین قلمداد و تاکید کرد: این رفتار که منجر به تصرف و همراه سازی کشتی نفتکش در مسیر آب‌های ساحلی ایران شد، یک جنگ تمیز، بسیار موفق و به موقع بود که تجزیه و تحلیل آن ورزیدگی، مهارت و تمرکز بالا و اقتدار بالای نیروها را برجسته می‌سازد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها در این ماجرا ذره‌ای توفیق برای خود قائل بودند فیلم  آن را منتشر می‌کردند، افزود : معتقدم این کار الهی بود و این پیام را یادآوری کرد که مردم ایران نمی‌توانند شکست پذیر باشند.

سرلشکر سلامی با تجلیل و سپاس از رشادت، شجاعت، اقتدار و افتخارآفرینی دریادلان نیروی دریایی سپاه و تبریک این دستاورد بزرگ به رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، ملت رشید و انقلابی ایران و آحاد پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح کشور تاکید کرد: ما باید خیلی قدرتمند باشیم؛ تصمیمات و اراده‌ها مهم و راهگشا هستند؛ ایمان نیروها را باید قدر بدانیم و باید تمامی همت و تلاش خود برای حفظ  خویشتن‌داری و صلابت در مواجهه با حوادث بزرگ را  به اذن الله به کار گیریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha