نویدهایی که گرمخانه‌های شیراز را گرم می‌کنند

شیراز-ایرنا- فصل سرما که آغاز می‌شود برخی مدیران شهری شیراز به فکر ساماندهی افراد در معرض آسیب می‌افتند و نویدهایی برای راه اندازی گرمخانه یا تقویت گرمخانه‌های موجود می‌دهند که امسال نیز چنین سخنانی بیان شد.

برپایه مطلب دریافتی، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با حضور سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری و رییس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی از گرمخانه های فعال شهرداری واقع در بلوار مدرس و ورزشگاه سید ذوالفقار این شهر بازدید کردند.
در این مطلب آمده است که مسعود زارعی،رییس کمیسیون سلامت ،محیط زیست وخدمات شهری شورای شهر شیراز در بازدید شبانه که به منظور بررسی وضعیت رسیدگی به افراد بی پناه در مراکز نگهداری و در شب های سرد زمستان صورت گرفت بر لزوم ارتقای خدمات در این مراکز تاکید کرد.
رییس کمیسیون سلامت ،محیط ریست و خدمات شهری، بی خانمانی را از جمله مسائل اجتماعی قابل توجهی دانست و افزود: در عصر حاضر اکثر جوامع درگیر این معضل هستند و در کلانشهرها خصوصا در سال‌های اخیر به شکل جدی‌تری گسترش یافته است ، بنابراین سازمان های متولی درحوزه ساماندهی افراد بی‌خانمان باید بیش از پیش در جهت رفع این معضل تلاش کنند.
عضو شورای شهر اظهار داشت: پیامدهای بی خانمانی، نه تنها شامل خود فرد می‌شود بلکه خانواده و جامعه را نیز به شدت متاثر می‌کند و هزینه‌های هنگفتی را به جای می گذارد، زنان درگیر در شرایط بی خانمانی نسبت به مردان بی خانمان، به دلایل مختلف میزان آسیب پذیری بیشتری را متحمل و با مسائل و مشکلات عمیق‌تری درگیر می‌شوند و توان کمتری برای سالم ماندن در شرایط بی خانمانی و عوامل آزار دهنده آن را دارند.
او ادامه داد: به رغم آنکه به طور واقع بینانه حجم و میزان آسیب های اجتماعی رو به افزایش است اما اگر اقدامات ما بتواند حتی یک نفر را به جامعه برگرداند در نوع خود ارزشمند است و در این مسیر باید با استفاده از حداکثر ظرفیت منابع و اقدامات هماهنگ با سایر دستگاه ها ضمن افزایش تاب آوری اجتماعی و توجه جدی به موضوع پیشگیری، در حوزه کاهش آسیب و کنترل آن اقدامات را توسعه داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha