اعتبار لازم برای توسعه شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین می‌شود

اردبیل-ایرنا- مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در سفر رئیس جمهوری به استان مصوب شد تا اعتبارات لازم برای توسعه شهرک‌های صنعتی اختصاص یابد.

محمد اهلی  روز چهارشنبه به ایرنا افزود: در جریان هشتمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت به استان اردبیل، مصوبات بسیار ارزشمندی برای توسعه و آبادانی  شهرک های  صنعتی به امضا رسیده است که  اجرای آن باعث رونق تولید و صنعت استان خواهد شد.

وی بیان کرد: از جمله مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل، موضوع احداث پست برق برای توسعه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل بود که توافق شد این موضوع با همکاری وزارت نیرو، استانداری اردبیل و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مورد اجرا قرار گیرد.

به گفته وی، اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی ۲ اردبیل با پیش‌بینی هزینه کرد تا ۵۰۰ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد در حال اجراست که ادامه اجرای آن نیاز به تزریق منابع ملی و استانی دارد که در سفر ریاست جمهوری مورد تاکید قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تامین اعتبارات لازم از محل کمک‌های بلاعوض سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای تکمیل و بهره‌برداری از این مدول تا پایان سال جاری، از جمله دستاوردهای این سفر بود.

اهلی توسعه شهرک صنعتی ۲ اردبیل را با توجه به نزدیکی این شهرک به مرکز استان و همچنین با توجه به اینکه بیش از نیمی از مساحت کل شهرکهای صنعتی استان اردبیل مختص به این شهرک صنعتی است، بسیار حائز اهمیت برشمرد و افزود: توسعه این شهرک مورد تاکید معاون وزیر صمت و استاندار اردبیل قرار گرفته و مقرر شده عملیات آماده سازی زیرساختهای توسعه آن با استفاده از منابع ملی و استانی هرچه سریعتر آغاز شود.

وی کمک به توسعه و اجرای زیرساخت‌ها در سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و همچنین برنامه‌ریزی برای باز فعال‌سازی واحدهای راکد از طریق وزارت صمت را از دیگر موارد مطرح شده برشمرد و افزود: توافق گردید تا با استفاده از اعتبارات ملی و استانی، زیرساختهای مناسب در شهرک‌های صنعتی فراهم شود تا شاهد تداوم حضور سرمایه گذاران در استان اردبیل باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل یادآور شد:

استان اردبیل دارای ۲۰ شهرک و نواحی صنعتی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha