شاکی منفور ایران؛ پروژه تازه ویلموتس در کازابلانکا کلید می‌خورد

تهران- ایرنا- براساس گزارش منابع آفریقایی، باشگاه راجا کازابلانکا مراکش «مارک ویلموتس» سرمربی سابق تیم ملی ایران را به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال خود منصوب کرد.

به گزارش ایرنا، این باشگاه مراکشی که در حال حاضر در لیگ مراکش در رتبه دوم قرار دارد، امروز(سه شنبه) «لسعد الشابی» تونسی را برکنار کرد.

براساس اعلام رسانه های آفریقایی، سرمربی پیشین تیم ملی ایران هدایت راجا کازابلانکا را عهده دار شده است. این سومین تجربه وی در عرصه باشگاهی محسوب می‌شود. 

ویلموتس در سال ۲۰۰۳ هدایت شالکه آلمان و سن‌ترویدنس بلژیک را برعهده داشت. سپس به مدت سه سال در خدمت فدراسیون فوتبال بلژیک بود؛ سه سال به عنوان دستیار سرمربی و چهار سال نیز به عنوان سرمربی. 

وی تیم ملی بلژیک را به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رساند؛ جایی که با شیاطین سرخ به یک چهارم نهایی رسید و سپس در سال ۲۰۱۶ تیم تحت هدایتش را به جام ملت های اروپا هدایت کرد. 

آنها در یک چهارم به ولز باخته و حذف شدند و این اتفاق حکم اخراج وی را امضا کرد. مرد بلژیکی در سال ۲۰۱۷ هدایت تیم ملی ساحل عاج و سپس در سال ۲۰۱۹ هدایت تیم ملی ایران را عهده دار شد اما موفقیتی کسب نکرد. 

ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران بود که پس از نتایج ضعیف در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ از سمت خود کنار رفت و پس از آن برای دریافت باقی‌مانده مبلغ قرارداد خود به فدراسیون بین‌المللی شکایت برد. فیفا ایران را به پرداخت جریمه‌ای حدود هفت میلیون یورویی محکوم کرد و پس از آن انتقادات زیادی علیه مدیران وقت فدراسیون فوتبال به خاطر شیوه امضای قرارداد با این مربی بلژیکی به راه افتاد.

فدراسیون فوتبال ایران باید در پرونده شکایت مارک ویلموتس مبلغ ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو به مربی بلژیکی پرداخت کند. سرمربی که تنها ۶۰ روز و به اندازه ۶ بازی هدایت تیم ایران را بر عهده داشت و در همین ۶ بازی ۲ باخت مقابل بحرین و عراق را در کارنامه کوتاه خود به ثبت رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha