100 پرونده ترک فعل برای مسؤولان زنجانی تشکیل شده است

زنجان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: بیش از 100 پرونده ترک فعل برای مسوولان استان تشکیل شده است و در این خصوص دستگاه قضا با جدیت وارد عمل شده است و این امر را یکی از خسارت‌های وارده غیرقابل قبول برای جامعه می‌داند. 

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز سه شنبه در دیدار با دبیر، معاونان و مدیران حزب موتلفه اسلامی در شهرستان‌های افزود: تحرک بخشی، پویایی و سرزنده بودن و حس مطالبه‌گری نیاز امروز جامعه است و احزاب ریشه‌دار و مورد اعتماد، همچون حزب مؤتلفه اسلامی می‌تواند این نقش را به عنوان یک محور، به خوبی ایفا کند.  
وی با تاکید بر فرهنگ سازی مطالبه‌گری درست و فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تصریح کرد: مطالبه‌گری دلسوزانه با شرایط پرهیز از افترا، تخریب و توهین و استناد به دلایل درست، تاثیر مهمی در سالم‌سازی اداری و اجتماعی دارد و دستگاه قضاء حامی این نوع درخواست عمومی و مردمی است. 
حجت الاسلام نیارکی با اشاره به مسئله تشویش اذهان عمومی گفت: تشویش اذهان عمومی زمانی مصداق جرم پیدا می‌کند که نویسنده یا منتشر کننده، نیت و قصد برهم زدن افکار عمومی را داشته باشد و هدف او خیرخواهی جامعه نباشد. 
وی با بیان اینکه بستر کار سیاسی در امر اجتماع حاصل می‌شود، از احزاب، به ویژه حزب مؤتلفه اسلامی خواست، با توجه به ظرفیت خود، به آسیب‌های اجتماعی حساس باشند و به عنوان دیده‌بانان فعال، آگاه و هوشمند و قابل اتکا، حوزه ماموریتی خود را با رصد این امور، گسترش دهند. 
رییس کل دادگستری استان زنجان همچنین با گرامیداشت شهدای حزب موتلفه اسلامی گفت: شهدای برجسته، موسسان و سیاسیون برجسته و اعضای آن از افتخارات کشور هستند که با هیچ حزبی قابل قیاس نیستند.
حجت الاسلام نیارکی با بیان اینکه قدمت انقلابی و اصالت حزب مؤتلفه اسلامی نشان می‌دهد این حزب متکی به یک جریان، شخص یا تشکیلات نیست، تصریح کرد:  اتکای مؤتلفه به نظام و اصل دین است و اهداف آن عمومیت و پایگاه مردمی و اجتماعی دارد و باید از این ظرفیت در سالم سازی اجتماعی و سپهر سیاسی کشور بهره برد.

 دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان زنجان، با یادآوری مبارزات انقلابی حزب مؤتلفه اسلامی با تایید امام راحل(ره) و عضویت شخصیت‌های مهم انقلابی در این حزب، همچون مقام معظم رهبری، شهید بهشتی، شهید لاجوردی و فدائیان اسلام، همچون شهیدان بخارایی، امانی، صفار هرندی، نیک نژاد، اندرزگو و نواب صفوی گفت: به گواه تاریخ انقلاب، تنها حزب انقلابی قبل از انقلاب که در کوران حوادث قبل و بعد از انقلاب، همچنان وفاداری خود را نسبت به نظام و آرمان‌های بلند آن حفظ و تقویت کرده حزب مؤتلفه اسلامی است.

رضا رحیم پور افزود: خواستگاه حزب مؤتلفه اسلامی و منشور آن، الهی بوده و بدون افراط و تفریط با نصب العین قرار دادن فرمایشات ولی فقیه در مسیر حراست از ارزش‌های انقلاب و اسلام حرکت می‌کند و گاهی برای این مهم، نیاز بوده است که در مسائل اجرایی و سیاسی هم ورود کند. 
وی با تشکر از اعتماد دستگاه قضا به حزب مؤتلفه اسلامی و قدردانی از  اهتمام قاطع این دستگاه در مبارزه با مفاسد و رفع موانع تولید گفت: حزب مؤتلفه اسلامی این آمادگی را دارد که در صلح و سازش دعاوی و داوری، به دستگاه قضا یاری دهد تا از تشکیل پرونده‌ها کاسته شود.  
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان زنجان همچنین به رئیس دستگاه قضا در استان پیشنهاد کرد، در کمیته پیشگیری از جرائم، حزب موتلفه اسلامی، به عنوان نماینده احزاب برای همفکری در پیشگیری از جرم  به ویژه ایجاد زمینه برای سلامت سیاسی و اجتماعی در جامعه مشارکت داشته باشد.  
در این دیدار همچنین هر یک از معاونان و دبیران حزب مؤتلفه اسلامی شهرستانهای استان زنجان دیدگاه‌ها و درخواست‌های خود را در زمینه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و اقتصادی با رئیس کل دادگستری استان زنجان، در میان گذاشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha