۴۳۰میلیارد ریال وام ویژه مددجویان بهزیستی درآذربایجان غربی اعطا می‌شود

مهاباد- ایرنا- مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: ۴۳۰ میلیارد ریال تسهیلات توانمندسازی مددجویان در استان اعطا می شود که تاکنون ۱۵۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

سعید فریور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای دریافت این میزان تسهیلات، ۹۴۶ مددجوی تحت پوشش این سازمان از ابتدای سال تاکنون به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی افزود: توانمندسازی جامعه هدف، پرداخت مشوق‌های حمایتی، پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و خویش فرمایی نیازمندان و معلولان از جمله خدمات این نهاد به مددجویان است که در این راستا نیز امسال زمینه اشتغال برای ۶۰۰ مددجو با بهره‌گیری از این مشوق‌ها فراهم شده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی تاکید کرد: این اداره کل به کارفرمایانی که جامعه هدف بهزیستی از جمله معلولان، معتادان بهبود یافته، زنان سرپرست خانوار و فرزندان بدسرپرست و بی سرپرست که مهارت های لازم را فرا گرفته و دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند را بکارگیری کنند به ازابکارگیری هر مددجو ۵۰ میلیون تومان وام چهار درصد قرض الحسنه با بازپرداخت هفت ساله پرداخت می کند.

وی افزود: علاوه بر این حق بیمه سهم کارفرما را نیز سازمان بهزیستی به مدت پنج سال تقبل و پرداخت خواهد کرد.

فریور ادامه داد: کارفرمایان می توانند در این زمینه تا ۴۰ نفر مددجو را بکارگیری کرده و از تسهیلات بانکی و حق بیمه ای که از سوی بهزیستی برای آنها پرداخت می شود بهره مند شوند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با بیان اینکه هم اکنون ۹۰ هزار خانوار از خدمات این نهاد بهره مند هستند ادامه داد: علاوه بر این ۲۲ هزار خانوار نیازمند دیگر در نوبت خدمات بهزیستی هستند که پرونده‌های این خانوارها در دست بررسی و اقدام است.

وی اظهار داشت:در حال حاضر ۱۰۰ مرکز نگهداری و حرفه‌آموزی معلولان، ۴۲ کمپ ، مرکز سرپایی درمان اعتیاد، مرکز کاهش آسیب و مرکز توانمند سازی بهبودیافتگان به منظور ارائه خدمات و حل مشکلات مددجویان این نهاد و معلولان در استان فعالیت دارند.

به گزارش ایرنا، به گزارش ایرنا، بهزیستی از جمله نهادهای حمایتی در کشور است که در راستای بهبود وضعیت زندگی مددجویان و خانواده ها فعالیت می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha