کشورهای اروپایی در این دوره از مذاکرات دنباله رو آمریکا نباشند

تهران - ایرنا - دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر این که ایران برای مذاکره شرط دارد و در آن برای نتیجه‌دهی شرکت می‌کند، گفت: کشورهای اروپایی هم در این دوره از مذاکرات بهتر است دنباله رو آمریکا نباشند و استقلال ملت‌های اروپایی را پاس بدارند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران این حزب، گفت: ایران لغو موثر تحریم‌ها را می‌خواهد و از آمریکا و کشورهای اروپایی مطالبه عمل به تعهداتشان را دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: ایران در بیش از ۴۰ سال تحریم، اثبات کرده که در مسیر عزت، حکمت و مصلحت گام بر می‌دارد و در شرایطی که دولت ارزش‌گرای جدید فعالیت می‌کند، از موضع اقتدار بر اساس مصالح و منافع ملی کشور صحبت می‌کند.

بادامچیان ادامه داد: امروز توان دانش و تولیدات هسته ای صلح آمیز ایران در سطح خوبی قرار دارد و قدرت مقاومتی و بازدارنده ایران در جریان اخیر در دریای عمان نشان داد که آمریکا در برابر ایران باید به حرکت مثبت برگردد و از زورگویی و سلطه خواهی مستکبرانه دست بردارد.

وی اضافه کرد: تیم مذاکره کننده هسته‌ای می‌دانند که برای ادامه مذاکره هشت ساله به وین نمی‌روند، بلکه برای مذاکراتی می‌روند که نتیجه بخش تا حد لغو همه تحریم‌ها است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: کشورهای اروپایی نیز در این دوره از مذاکرات بهتر است دنباله رو آمریکا نباشند و استقلال ملت‌های اروپایی را پاس بدارند.

بادامچیان درباره خطای آمریکایی‌ها در دریای عمان در تعرض به کشتی حامل نفت ایران گفت: ذلت، خواری و حقارت فرعون آمریکا آن‌چنان آشکار بود که آنها و رسانه‌های استکباری کوشیدند برای این رسوایی چاره جویی کنند ولی تصاویر صحنه عملیات آبروی آنها را برد.

وی افزود: نفت دزدی آمریکا لکه ننگی بر دامان عاملان آن است و حضور قدرتمندانه نیروی دریایی سپاه و فراری دادن حامیان دزدان نفتی دریایی، افتخار بزرگی است.

بادامچیان تصریح کرد: اگر ناو و بالگرد آمریکایی عقب نشینی نمی‌کرد آتش مجازات حقه و حقوقی و قانونی آن‌ها، عبرتی نو برای استعمارگران می‌شد که به دلیل دفاع دریایی، موشک‌های نقطه زن و پهپادها، باید اکنون آنها را در قعر دریای عمان جستجو می‌کردند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با قدردانی از نمایندگان مجلس و شورای نگهبان برای تسریع و تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: جمعیت از مولفه‌های قدرت ملی بوده و ثروت ملی است.

وی ادامه داد: مشکلات اولیه جنگ و تنگناهایی که پس از پیروزی هر انقلاب در اداره جامعه پدید می‌آید، موجب شد که برنامه اولاد کمتر به اجرا درآید و اکنون که نظام تثبیت شده ضرورت دارد که در اجرای کامل این قانون، اقدامات جدی از طرف دولت و همه نهادها صورت گیرد تا جبران مافات شود.

بادامچیان با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به جوانان و هشدار ایشان درباره پیری جمعیت، گفت: در دولت اصلاح طلبان این هشدار مورد توجه قرار نگرفت و آنها موضوع ازدواج را با سیاست‌های غلط و بینش غرب‌زده به تنگناها به ویژه در موضوع مسکن و هزینه‌های زندگی دچار کردند که امید است دولت آیت الله رییسی با برنامه‌های جامع، زمینه ازدواج و فرزندآوری را به بهترین نحو مساعد سازد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه دولت به گرانی‌های بی‌دلیل اخیر، از رییس جمهوری خواست که در این زمینه اقداماتی را در نظر بگیرند که مانع گران کردن‌های بی جهت شود و در این راه از تجربه آموخته‌ها و نیروهای دلسوز و متدین اصناف و بسیج اصناف بهره بگیرند.

بادامچیان همچنین از نمایندگان مجلس خواست در مورد قانون چک تجدید نظر کنند و مواردی را که موجب آسیب به فعالیت‌های اقتصادی سالم شده و باعث رنج مردم، نارضایتی شدید و مشکلات فراوان برای بانک‌ها شده رفع کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با تبریک پیروزی‌های ملت یمن گفت: سعودی‌ها چاره ای ندارند جز اینکه مانند آمریکایی‌ها بگریزند و هرچه زودتر این کار را انجام دهند که به نفع آنها است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha