۱۲ رییس جدید دانشگاه به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی شدند

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از معرفی ۱۲ رییس جدید دانشگاه های کشور به شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، محمدعلی زلفی‌گل عصر سه‌شنبه در حاشیه برگزاری یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه وزارت علوم برای تغییر مابقی روسای دانشگاه ها، افزود: فهرست افراد جدید به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده و آنها باید در دستور کار خود قرار دهند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه، بنابر اعلام قبلی قرار است دانشگاه ها از اول آذرماه بازگشایی شوند و برخی دانشگاه ها مشکل خوابگاه و تغذیه دارند، چه تمهیداتی از سوی وزارت علوم در این زمینه اندیشیده شده، گفت: به دانشگاه ها اختیار داده ایم با توجه به شرایطی که دارند، خود در این زمینه تصمیم بگیرند.

وزیر علوم ادامه داد: این اختیار را به دانشگاه ها داده ایم که با توجه به شرایطی که دارند به مرور آموزش حضوری خود را طبق اولویت ها از سر بگیرند. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا مقطع کارشناسی دانشگاه ها از امکان آموزشی حضوری برخوردار شده اند یا خیر نیز، اظهار داشت: امکان دارد برخی دانشگاه ها این امکان را داشته باشند و مشکلی در زمینه آموزش حضوری مقطع کارشناسی نداشته باشند. 

زلفی گل درباره افزایش قیمت غذای دانشجویی نیز گفت: سعی خواهیم کرد به گونه ای باشد که به دانشجویان در این زمینه فشاری وارد نشود. 

وی در خصوص برخی مشکلات بودجه ای دانشگاه ها نیز، خاطرنشان کرد: سعی خواهیم کرد با مدیریت منابع از این مشکل نیز گذر کنیم.

یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور امروز با حضور اعضا در محل ساختمان شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha