روز پرکار هیات ایرانی در حاشیه اجلاس آب وهوایی گلاسکو

گلاسکو - ایرنا - رئیس سازمان حافظت محیط زیست و معاون رییس جمهوری که در راس هیاتی برای شرکت در بیست و ششمین اجلاس بین المللی اب و هوایی به گلاسکو سفر کرده است با روسای هیات‌های چین و قطر دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا از گلاسکو، علی سلاجقه در نخستین روز از ورود خود (دوشنبه) با وزیر محیط زیست و تغییرات آب و هوایی قطر و امروز (سه‌شنبه) هم با مقام مشابه چینی ملاقات کرد. در این دیدارها موضوعات مشترک محیط زیستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طبق برنامه اعلام شده وی قرار است با رئیس صندوق بین المللی محیط زیست نیز دیدار کند. سلاجقه بعد از ظهر امروز در اجلاس بین المللی آب و هوایی گلسکو سخنرانی خواهد کرد.

رییس سازمان حافظت محیط زیست و هیات همراه به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، بامداد دیروز - دوشنبه - برای شرکت در اجلاس آب و هوایی سازمان ملل متحد (کاپ ۲۶) عازم گلاسکو محل برگزاری این اجلاس شدند.

بیست و ششمین اجلاس آب و هوایی سازمان ملل متحد موسوم به cop۲۶ از یکشنبه ۹ آبان ماه با حضور هزاران نفر از رهبران و نمایندگان ۲۰۰ کشور در شهر گلاسکوی اسکاتلند فعالیت خود را آغاز کرده است.

در این نشست که به دلیل شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاده بود، مهم‌ترین مسائل و چالش‌های مرتبط با تغییرات اقلیمی و بحران‌های محیط زیستی مورد بحث و تبادل نظر شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.  

در جریان این کنفرانس دو هفته ای، مذاکرات دیپلماتیک فشرده ای پیرامون چگونگی مقابله با گرمایش زمین به عنوان یک چالش مشترک جهانی، صورت گیرد و رهبران ۲٠٠ کشور جهان اهداف و تعهدات خود را برای مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی و نحوه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰، ارائه خواهند کرد.

قرار است مذاکره کنندگان در جریان این نشست، کشورهای جهان را وادار کنند تا اقدامات و تعهدات بلندپروازانه تری را برای جلوگیری از گرمایش زمین و محدود کردن افزایش دما به ١.۵ درجه سانتیگراد، متقبل شوند.

الوک شارما رئیس این دوره از کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل، در نخستین روز از این نشست، تأکید کرد: «این اجلاس، آخرین و بهترین امید ما برای دستیابی به هدف محدود کردن افزایش دمای زمین به ١.۵ درجۀ سانتیگراد است».

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha