مهمترین رسالت پلیس امنیت اقتصادی مبارزه با پولشویی است

تبریز-ایرنا- رئیس اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی آذربایجان‌ شرقی با تاکید بر برخورد قاطع پلیس با جرایم اقتصادی، گفت: مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی اولویت های پلیس در حوزه مبارزه با جرایم اقتصادی در سطح استان است.

سرهنگ سربازوطن روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل در زمینه برخورد با فرار مالیاتی با اداره کل امور مالیاتی استان، اظهار داشت: جرائم زیادی در اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پیگیری می شود که فرار مالیاتی یکی از مهمترین این جرائم محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که در زمینه برخورد با سوء استفاده کنندگان کارت های بازرگانی انجام شده است، افزود: مهمترین هدف ما در حوزه مبارزه با جرایم اقتصادی وصول مطالبات و حقوق حقه دولت، عامه مردم و بیت المال است که تعامل دو سویه میان پلیس و اداره کل امور مالیاتی در تحقق این هدف نقش بسزایی خواهد داشت.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با اشاره به نقش درآمدهای مالیاتی در بودجه کشور، عنوان کرد: رصد تراکنش‎های سنگین و مشکوک بانکی از مهمترین برنامه های نظام مالیاتی برای مبارزه با فرار مالیاتی محسوب می شود؛ علاوه بر این، شناسایی افرادی که از کارت بازرگانی سایرین و یا حساب بانکی دیگران سوء‎استفاده می‎نمایند از دیگر زمینه‎های مهم مبارزه با فرار مالیاتی به شمار می روند که در دستور کار جدی این اداره کل قرار دارد.

غلامرضا شریفی با بیان اینکه درآمدهای نفتی بنا به تحریم های ظالمانه کاهش چشمگیر داشته و نقش درآمدهای غیرنفتی و مالیاتی نیاز مبرم دولت به حساب می آید، افزود: مالیات براساس قانون محاسبه شده و به عنوان حقوق حقه دولت جز از مسیر قانونی خود مطالبه نمی شود و افزایش این همکاری‌ها قطعا در راستای تحقق عدالت مالیاتی و امنیت اقتصادی است.

وی با تاکید بر نقش تاثیرگذار پلیس امنیت اقتصادی در مبارزه با فرار مالیاتی و احقاق حقوق دولت اظهار داشت: برخورد با فرار مالیاتی همکاری  بخش های گوناگون جامعه را می طلبد و یقینا با تعامل و همکاری مطلوب امور مالیاتی و پلیس اقتصادی، روند مبارزه با فرار مالیاتی تقویت و بخش قابل توجهی از حقوق بیت المال در موضوع فرار مالیاتی محقق خواهد شد.

شریفی به مشکلات عدیده ای که در خلال سالهای قبل در زمینه صدور بی رویه کارت های بازرگانی و افزایش فرار مالیاتی صاحبان این کارت ها ایجاد شده، اشاره کرد و گفت: دسترسی به سامانه‌های اطلاعاتی و ارائه مدارک و مستندات در خصوص جرائم مالیاتی، بسیار حیاتی است و موجب مبارزه با مفسدین اقتصادی و جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال می‌ شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha