مشارکت بانک کشاورزی برای بازسازی اندیکا با ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات

اهواز - ایرنا - مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان گفت:این بانک با پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی با نرخ پنج درصد در بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا مشارکت می‌کند.

جهانپور معماریان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان اندیکا در اولویت کاری بانک کشاورزی است افزود: این بانک متولی بخشی از تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای واحدهای آسیب دیده شهرستان اندیکا است و این تسهیلات بلند مدت و با بهره مناسب خواهد بود.
وی از تصویب ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ پنج درصد خبر داد و واظهار داشت:این میزان تسهیلات برای ساخت، بهسازی و مقاوم سازی اماکن روستایی در شهرستان زلزله زده پرداخت می‌شود.
مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان در خصوص پرداخت تسهیلات برای تامین علوفه دام عشایر اندیکا نیز گفت: مقرر شده به منظور تامین علوفه دام زلزله زدگان عشایر اندیکا در اسرع وقت تسهیلاتی با نرخ ۱۰درصد از محل صندوق توسعه ملی تصویب و پرداخت شود.
وی گفت: از محل صندوق بیمه برای دام‌هایی که در منطقه اندیکا زیرپوشش بیمه بوده خارج از نوبت بخشی از غرامت واریز شده و بخشی دیگر نیز در حال واریز است.
معماریان اظهار کرد: بانک کشاورزی تنها بانکی است که در شهرستان اندیکا شعبه دارد و چند نفر از کارمندان بانک کشاورزی در بخشداری چلو به صورت تناوبی مستقر شده اند تا تشکیل پرونده‌ و امور اجرایی زلزله زدگان را انجام دهند.

پرداخت ۶۰۰میلیون ریال تسهیلات بدون عوض و ۱.۵میلیارد ریال تسهیلات بانکی با سود پنج درصد برای هر واحد مسکونی تخریب شده در اندیکا مصوب شده است.
به گزارش ایرنا در جریان زلزله ۵.۷ ریشتری ۱۲ مهرماه ۱۴۰۰ اندیکا حدود ۹۸۰واحد مسکونی به کلی تخریب شده و به یک هزار و ۹۳۰ واحد مسکونی شهری و روستایی این شهرستان خسارت وارد شد.
رییس جمهوری اسلامی ایران که هفتم آبان ماه به همراه معاون اول و تنی چند از وزیران به مناطق زلزله زده اندیکا در شمال شرق خوزستان سفر کرد بر شتاب بخشیدن به روند بازسازی مناطق زلزله زده با توجه به در پیش بودن فصل سرما تاکید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha