اتمام سامانه گرمسیری از اولویت های سفر رییس جمهوری به ایلام بود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: تکمیل طرح سامانه گرمسیری یکی از طرح های مهم مورد تاکید رییس جمهور در سفر به این استان بود.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری در دیدار با بهرامی، مجری طرح سامانه گرمسیری اظهار داشت: اتمام طرح سامانه گرمسیری اولویت مهم استان در حوزه آب و خاک است.

وی افزود: بهره برداری از طرح سامانه گرمسیری باعث تحول در حوزه کشاورزی استان شده و اشتغالزایی و رونق تولید محصولات کشاورزی را به دنبال دارد.

استاندار ایلام بر اتمام هر چه سریع تر طرح سامانه گرمسیری تاکید کرد و گفت: یکی از مصوبات مهم در سفر اخیر رییس‌ جمهوری به استان تعیین تکلیف این طرح بزرگ بود و امروز این مهم در اولویت نخست استان در حوزه آب و خاک است.

نوذری یادآور شد: تحول در حوزه کشاورزی استان یکی از دستاوردهای مهم بهره برداری از سامانه گرمسیری است.

وی اضافه کرد: علاوه بر توسعه زمین های آبی و افزایش چند برابری تولیدات کشاورزی با اجرای این طرح شاهد اشتغالزایی فراوانی نیز در استان خواهیم شد.

استاندار ایلام اظهار داشت: هفت هزار میلیارد ریال در سفر رییس جمهور به ایلام به سامانه گرمسیری ایلام اختصاص یافت که امیدواریم هرچه سریعتر عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طرح ۵۵۰ هزار هکتاری سامانه گرمسیری و غیر گرمسیری از مهم‌ترین طرح‌های حوزه کشاورزی استان است که دولت برای تزریق اعتبار و اتمام این طرح‌ها نیز اهتمام ویژه دارد.

پیشرفت ۸۷ درصدی سامانه گرمسیری در استان ایلام، به دلیل عدم اعتبار متوقف شده که امیدواریم با توجه ویژه دولت هرچه سریعتر این طرح تکمیل شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha