صالحی امیری: مسایل ژیمناستیک باید خارج از فضای رسانه بررسی شود

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک، گفت: مسایل مربوط به ژیمناستیک درون ‌خانوادگی است و باید خارج از فضای رسانه در جلسات تخصصی بررسی شود.

به گزارش ایرنا؛ سیدرضا صالحی‌امیری این اظهارات را در گفت‌وگو با رادیو ورزش بیان کرد و گفت: مشکلات ژیمناستیک باید در داخل وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون حل و فصل شود. باور دارم در آینده نزدیک هم حل و فصل خواهد شد.

وی درباره پرداخت پاداش مدال‌آوران المپیکی می‌گوید: حق طبیعی ورزشکاران است و پرداخت پاداش‌ها پس از بازی‌های المپیک تأثیر مثبتی در انگیزه قهرمانان و جوانان ما خواهد گذاشت زیرا آنها مشکلات معیشتی، زندگی و مسکن دارند که این مبالغ می‌تواند کمک کند و فشار روحی و روانی آنها را کاهش دهد تا بتوانند به راحتی به تمرینات خود بپردازند.

صالحی‌امیری به نخستین نشست ویژه بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین گریزی زد و گفت: مهمترین رویداد بعد از المپیک؛ بازی‌های آسیایی است و ایران یکی از مدعیان این قاره است. جایگاه‌مان هم در این مسابقات بین پنجم و ششم بوده است. در این دوره هم باید با کشورهایی مثل چین، ژاپن، کره‌جنوبی، ازبکستان و قزاقستان و سایر کشورها رقابت کنیم. در حقیقت قدرت بزرگ ورزش جهان در آسیا است.

وی افزود:‌ روز گذشته راهبردهای کلی در این نشست تصویب شد. بر اساس رهنمودهای رهبری اصل را بر اعزام کیفی کاروان گذاشته‌ایم و افرادی به مسابقات اعزام می‌شوند که امکان حضورشان روی سکوها بسیار زیاد باشد. نکته دوم توجه ویژه به بانوان کشورمان برای حضور در بازی‌های آسیایی است زیرا آنها ثابت کردند انگیزه و اراده زیادی در ورزش قهرمانی دارند.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان اضافه کرد: مسأله سوم توجه به تولیدات و تجهیزات داخلی آنها است. تصمیم گرفتیم به جای کالای خارجی از تولیدات داخلی در بازی‌های آسیایی استفاده کنیم و توجه به مسائل فرهنگی در کنار مباحث قهرمانی موضوع دیگر بود و  قرار شد برای این مسابقات کمیته فرهنگی شکل بگیرد تا فرهنگ و تمدن کشورمان را به ۴۵ کشور شرکت‌کننده در این مسابقات و خود چینی‌ها به نمایش بگذارند. درباره رشته‌های اعزامی هم بررسی جدی انجام شد.

صالحی‌امیری ادامه داد: حدود ۴۰ رشته در هانگژو خواهیم داشت. نکته مهم ارتقاء یک پله‌ای جایگاه‌مان نسبت به بازی‌های آسیایی جاکارتا است. در آن دوره از مسابقات هدف‌گذاری ما کسب ۲۰ مدال طلا، ۲۰ نقره و ۲۰ برنز بود که خوشبختانه حاصل شد. در هانگژو هدف این است که یک پله بالاتر از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ باشیم. طی یک ماه آینده باید فهرست خود را به ستاد برگزاری مسابقات اعلام کنیم و به همین دلیل جلسات فشرده ما آغاز شد.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره گلایه‌های رییس فدراسیون جودو، گفت: جودو عضوی از خانواده ورزش قهرمانی است و همه باید کمک و تلاش کنیم تا این رشته از تعلیق خارج شود تا خانواده جودو به میادین و فعالیت‌های ملی‌،‌ آسیایی و جهانی بازگردند. باید از مسائل حاشیه‌ای دوری کرده و نباید به آنها بپردازیم. مصلحت نمی‌دانم اکنون وارد حاشیه جودو شویم. نامه‌ای از طرف کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی جودو ارسال و آن را منتشر کردیم. در این نامه آمده فدارسیون جودوی ما لطمه دیده و این روند منجر به خسارت به این رشته خواهد شد و رای قبلی نیازمند تجدیدنظر است. این نامه به همین سادگی است و کاملا از آن دفاع می‌کنم زیرا هوشمندانه بود.

صالحی‌امیری ادامه داد: دست کم ۲۰ جلسه با مقامات کمیته بین‌المللی المپیک در همه نشست‌ها در دفاع از فدراسیون جودو و لغو این تعلیق داشتم و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

وی درباره اینکه آیا دادگاه عالی ورزش برای رسیدگی به پرونده جودو ایران سوم آذر برگزار می‌شود؟ گفت: این موضوع در دست رسیدگی است و جلسه دادگاه غیرحضوری برگزار می‌شود. روند را دنبال می‌کنیم. روز گذشته مذاکره‌ای با وکیل پرونده درباره نحوه دفاع داشتم و باور دارم جودو از تعلیق خارج شده و بار دیگر به میادین بازمی‌گردد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha