۱۷ آبان ۱۴۰۰، ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 1184
کد خبر: 84533691
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش به نخل‌های دامن افتاد

۱۷ آبان ۱۴۰۰، ۱۳:۱۷
کد خبر: 84533691
آتش به نخل‌های دامن افتاد

زاهدان- ایرنا- بخشدار دامِن شهرستان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر آتش سوزی در نخلستان روستای قلعه تاوان این بخش بیش از ٢٠ اصله نخل بارور طعمه حریق شد.

تیمور کریم‌زایی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آتش‌سوزی نخلستان روستای قلعه تاروان دیشب با همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایرانشهر و بسیج نیروهای مردمی مهار شد.

بخشدار دامن گفت: بدنبال کسب گزارش از دهیاری روستای قلعه تاروان نسبت به رخداد حادثه آتش‌سوزی در نخلستان این روستا ضمن انجام هماهنگی‌های لازم برای اعزام خودروی آتش نشانی و مدیریت بسیج نیروهای مردمی کشاورزان و جوانان روستا قبل از گسترش شعله‌های آتش و سرایت آن به نخلستانها و باغات مجاور جلوگیری و مهار شد.

وی افزود: برای مهار این آتش سوزی ۲ دستگاه خودروی آتش‌نشانی به همراه عوامل اطفای حریق به محل حادثه اعزام و پس از ۲ ساعت تلاش آتش‌ را خاموش کردند.

وی ادامه داد: در این آتش سوزی حدود ۲۰ اصله نخل بارور دچار خسارت شدند که علت حادثه در دست بررسی و میزان خسارت وارده متعاقبا توسط کارشناسان حوزه جهادکشاورزی بررسی و پیگیری خواهد شد.

بخشدار دامن گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ١٠ مورد آتش سوزی در نخلستان های این بخش رخ داده بطوریکه حدود یکهزار نفر نخل خرما در آتش سوخته اند.

کریم زایی با تاکید بر تجهیز روستاهای پرجمعیت به خودروهای آتش‌نشانی بیان کرد: بخش دامن با ١۶ هزار هکتار باغات خرما و مرکبات و ۵٠٠ هزار نخل خرمای بارور یکی از قطب های مهم کشاورزی در حوزه ایرانشهر است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha