۱۷ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84533575
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش قیمت خودرو رکود بازار آن را در مشهد افزایش داد

مشهد- ایرنا- رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد گفت: افزایش قیمت خودروهای ایرانی و خارجی رکود تورمی بازار آن را در این کلانشهر افزایش داده بطوریکه هیچ خریدار و فروشنده ای در بازار خودرو وجود ندارد.

حمیدرضا حیدری روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از هفته گذشته تاکنون قیمت خودروهای داخلی در بازار رشد قابل توجهی داشته که این افزایش قیمت در خودروهای مختلف متفاوت است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر نرخ دلار نیز به مرز ۲۸۰ هزار ریال رسیده و این امر بر قیمت خودروهای خارجی نیز تاثیر گذاشته و نرخ آن را افزایش داده اما این رشد کمتر از افزایش قیمت در خودروهای داخلی بوده است.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد گفت: با اینکه از سال گذشته تاکنون نرخ خودرو در بازار مشهد ۱۰۰ درصد افزایش یافته، تولیدکنندگان خودرو از ضرر و زیان ناشی از عدم تناسب بین قیمت تمام شده تولید با نرخ تعیین شده برای خودرو ناراضی بوده‌اند اما هر افزایش قیمت رکود در بازار را تشدید و فشار را بر مردم بیشتر کرده است.

وی افزود: عدم تحویل به موقع خودروها در برابر تقاضای آن، گرانی وسایل نقلیه را بیشتر می کند و بهتر است خودروسازان ابتدا نسبت به توزیع بیشتر خودرو در بازار و عمل به تعهدات خود اقدام کنند.

حیدری ادامه داد: مردم نیز در این شرایط بلاتکلیف بوده و برای اینکه ضرر نکنند، خرید و فروش انجام نمی دهند لذا بهتر است مسوولان هر چه سریعتر ثبات قیمت را به بازار بازگردانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha