۴۰۶میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهوری به توسعه دشتی اختصاص یافت

بوشهر- ایرنا- فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: از محل اعتبار ششمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به این استان ۴۰۶ میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل ۱۴ پروژه عمرانی و توسعه‌ای در این شهرستان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا ، عبدالله نادری روز دوشنبه در نشست مسئولان شهرستان دشتی افزود: این اعتبار برای تکمیل و توسعه شبکه گاز رسانی به روستاهای سخت گذر پشتکوه، احداث دیوار حفاظتی در روستاهای ساحلی در دهستان کبگان  در معرض خطر امواج دریا و لایروبی اسکله بندرلاور ساحلی، احداث ایستگاه هواشناسی شهرستان دشتی، تکمیل  چند مجتمع آبرسانی روستایی، کلینیک تخصصی و توسعه بخش‌های مختلف بیمارستان زینبیه خورموج، سالن‌های ورزشی کلل و چاوشی و احداث رختکن استادیوم شماره ۲ خورموج، مسکن محرومان، مدرسه و خانه عالم، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی و تامین تسهیلات برای ازدواج جوانان مصوب شده‌است. 

وی افزود: همچنین یکهزارو ۴۵۳ میلیارد تومان نیز برای تکمیل سد در دست احداث باغان مصوب شد که با تکمیل این سد بزرگ مشکل آب شرب بخشی از شهرستان های جنوبی این استان و آب شرب مناطق صنعتی در شهرستان جم و آب کشاورزی روستای باغان تامین خواهد شد و سفره‌های زیر زمینی در دشت های آبی دشتی و جم نیز تقویت می‌شود.

 فرماندار دشتی اضافه کرد: علاوه براین این اعتبار شماری از خواسته ها و مطالبات مردم و مسئولان نیز از طریق تعدادی از وزیران دولت سیزدهم در دست پیگیری است که بعد از قطعی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم روز جمعه ۱۶ مهرماه به استان بوشهر سفر کرد.

در این سفر هیات دولت سیزدهم ۱۱۱ طرح و توافقنامه برای محرومیت زدایی، توسعه زیرساختی و رونق اقتصادی استان بوشهر تصویب کرد که باعث امیدواری مردم این استان شده است.

شهرستان دشتی با ۸۵ هزارنفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha