دستاورد سفردولت برای بخش سلامت بوشهر ۴۹۰ میلیارد تومان اعتبار است

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در ششمین سفر استانی رئیس جمهوری و هیات دولت سیزدهم ۴۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و تقویت بخش سلامت این استان تصویب شد.

دکتر سعید کشمیری روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بخشی از این مصوبه‌ها به‌صورت نقدی و مابقی از منابع دیگر تأمین اعتبار می‌شود.

وی بیان کرد: از این میزان اعتبار مصوب ۶۰ میلیارد تومان برای احداث مرکز بیماری‌های خاص استان بوشهر از محل اعتبارات سازمان برنامه‌ و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌صورت سهم مساوی در نظر گرفته شده است.

کشمیری اظهار کرد: همچنین ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای احداث بیمارستان ۱۸۰ تختخوابی جایگزین بیمارستان فاطمه زهرا (س) بوشهر مصوب شده که از این میزان ۲۵ میلیارد تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، ۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات نفت، ۵۰ میلیارد تومان از سوی وزارت بهداشت و  ۱۷۵ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه‌وبودجه باید در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ تخصیص یابد.

وی یادآور شد: اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل ۱۷ مرکز بهداشتی و خانه بهداشت در روستاهای استان بوشهر از سوی سازمان برنامه‌وبودجه یکی دیگر از مصوبه‌های سفر رئیس‌جمهوری و هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر است.

کشمیری، اختصاص ۹۰ میلیارد تومان برای تکمیل دانشکده پزشکی بوشهر در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ و ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان‌های اهرم و خورموج از سوی سازمان برنامه‌و بودجه و تجهیز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را از دیگر مصوبه‌های سفر رئیس‌جمهوری به این استان عنوان کرد.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود با تخصیص به موقع اعتبارات در بخش سلامت، بهداشت و درمان استان بهبود و موجب امیدواری مردم شود.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم روز جمعه ۱۶ مهرماه به استان بوشهر سفر کرد.

در این سفر هیات دولت سیزدهم ۱۱۱ طرح و توافقنامه برای محرومیت زدایی، توسعه زیرساختی و رونق اقتصادی استان بوشهر تصویب کرد که باعث امیدواری مردم این استان شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha