نماینده ایلام: طرح توسعه میدان نفتی چنگوله مهران تصویب شد

ایلام - ایرنا - نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح توسعه میدان نفتی چنگوله شهرستان مرزی مهران در وزارت نفت و آغاز سرمایه‌گذاری جدید برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های نفت و گاز استان ایلام خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر بسطامی در گفت و گویی خبری اظهار داشت: در جلسه‌ای که با مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، همچنین رایزنی‌ها با وزیر نفت در کمیسیون اقتصادی مجلس و پیگیری‌های متعدد مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی طی یکسال اخیر برای مانع‌زدایی‌ها، مجوز بهره‌برداری از میدان نفتی چنگوله صادر شد و عملیات اجرایی آن هم به زودی آغاز می‌شود.

وی افزود: عملیات اجرایی میدان نفتی چنگوله بدون دلیل کارشناسی معطل مانده بود که با نگاه مثبت وزیر نفت از امروز وارد فاز اجرایی شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای حفاری ۶ حلقه چاه تولیدی، ۲ حلقه چاه تعمیری در میدان و یک حلقه چاه اکتشافی در نقطه "زینی‌فی" مابین آذر و چنگوله، احداث زیرساخت‌های لازم برای عملیات زمین شناسی و ارزیابی ارتباط دینامیکی میدان آذر و چنگوله برنامه‌ریزی شده است.

بسطامی تاکید کرد: براساس اظهارات کارشناسان مربوطه، پیش‌بینی می‌شود روزانه ١۵ هزار بشکه نفت خام از این میدان نفتی استخراج و به بازارهای هدف صادر شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha