ارسال درخواست‌های مردمی از رییس عدلیه برای پیگیری به مراجع ذیربط

تهر ان - ایرنا - مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضائیه گفت: همه درخواست‌های کتبی در پی بازدید سرزده رییس عدلیه از دادسرا و دادگستری شهرری در همان روز بررسی و کارشناسی شد و روز گذشته(یکشنبه) نامه‌های مربوط به مراجع ذیربط ارسال و گزارش تکمیلی آن به رئیس قوه قضائیه واصل می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضائیه ۱۵ آبان ماه در ادامه بازدیدهای میدانی از مجتمع‌های قضایی به منظور ارزیابی عملکرد و گفت‌وگوی چهره‌به‌چهره با قضات، کارکنان و مراجعه‌ کنندگان واحدهای قضایی، به مدت چهار ساعت از دادسرا و دادگستری شهرری به صورت سرزده بازدید کرد.

در جریان این بازدید، یک تیم ویژه از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه در دادسرا و دادگستری شهرری حضور یافت و خواسته‌ها و نامه‌های مردمی را جهت بررسی و پیگیری بیشتر، جمع‌آوری کرد و اتفاق جالب در این زمینه تعیین تکلیف همه تقاضا تا پایان روز بازدید بود.

این تیم ویژه با استقرار یک صندوق در ابتدای دادسرا و دادگستری شهر ری درخواست‌ها و تقاضاهای مردمی را جمع آوری و کاغذ و قلم نیز در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌داد.

به گفته دادیار دادسرای دیوان‌عالی کشور و مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضائیه در جریان این بازدید،  ۳۵ نفر به صورت مستقیم و بدون واسطه با رئیس قوه قضاییه دیدار و حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ضمن استماع اظهارات آنها، دستورات لازم را صادر کرد. 

علی اصغر رفاهی ادامه داد: برای پیگیری خواسته مراجعه کنندگان تا حصول نتیجه، شماره تلفن‌های دریافت شد و همان روز با افراد تماس گرفته و برای ادامه روند بررسی درخواست ایشان همگی برای ملاقات دعوت شدند. متقاضیان هم از سرعت عمل و اینکه در همان روز بازدید به درخواست‌هایشان رسیدگی شده و پاسخی دریافت کردند، ابراز خرسندی نمودند.

وی تصریح کرد: همچنین ۱۵۳ درخواست کتبی نیز جمع آوری شد که از سوی مرکز ارتباطات مردمی بررسی شد. 

رفاهی یادآور شد: همه درخواست‌های کتبی نیز در همان روز بررسی و کارشناسی شد و روز گذشته(یکشنبه) نامه های مربوط به مراجع ذیربط ارسال و گزارش تکمیلی آن به رئیس قوه قضائیه واصل می‌شود.

دادیار دادسرای دیوان‌عالی کشور خاطرنشان کرد: یک ماه پس از دریافت پاسخ نامه‌ها، آسیب‌شناسی درخواست‌‎ها انجام و نتیجه کار به ریاست دستگاه قضا و رئیس کل دادگستری استان تهران ارسال خواهد شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha