روند ابتلا و بستری ناشی از کرونا در دامغان کاهشی شد

سمنان-ایرنا- معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دامغان گفت: روند ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان افزایشی نیست و ثابت و به مرور رو به کاهش است.

به‌ گزارش ایرنا، علی خرسندی روز دوشنبه به رسانه ها افزود: از زمان ورود دامغان به شرایط قرمز کرونایی از اوایل هفته گذشته تاکنون، شرایط نسبتا کنترل شده و تعداد مراجعات و ابتلا کاهش یافته است. 

وی ادامه داد: دامغان در شرایط قرمز تیره قرار دارد و در همین راستا تداوم نظارت بر رعایت شیوه نامه ها در دستور کار ویژه قرار گرفته است که در جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا تاثیرگذار بود. 

خرسندی اظهار داشت: با انجام ۸۵ درصد پوشش واکسیناسیون دز اول، شهرستان دامغان از لحاظ اجرای واکسیناسیون در شرایط خوب قرار دارد و در شرایط فعلی، نظارت ها افزایش یافت تا شهرستان به شرایط نارنجی و زرد کرونایی بازگردد. 

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی در مسئله کرونا، رعایت نشدن پروتکل‌ها و عادی انگاری شرایط است، از مردم دامغان درخواست داریم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

طبق جدیدترین رنگ بندی سامانه ماسک، شهرستان دامغان در کنار شاهرود قرمز تیره، شهرستان‌های سمنان و گرمسار در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های مهدیشهر، آرادان، سرخه و میامی نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha