تانک های ارتش عراق در خیابان های بغداد

بغداد-ایرنا- حضور معترضان به نتایج انتخابات در کنار منطقه سبز و مراسم یادبود برای جان باختگان دو روز گذشته همچنان ادامه دارد اما بعد از سوء قصد نافرجام به منزل مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، حالا با ورود تانک های ارتش به خیابان های پایتخت، بغداد شاهد تحولات جدیدی است.

به گزارش بامداد دوشنبه  ایرنا، از ساعتی پیش دهها تانک و نفربر ارتش عراق وارد خیابان های بغداد شده اند و از نیروهای پلیس خبری نیست یا حضور آنها کم رنگ شده است.

این تحول پس از آن اتفاق می افتد که الکاظمی نخست وزیر عراق بعد از سوء قصد شب گذشته به منزل او با حمله پهپادی، لحن خود را تندتر کرد و بامداد امروز طی سخنانی در نشست فوق العاده شورای وزیران عراق گفت: کسانی که جنایت دیروز را انجام دادند (حمله به منزل نخست وزیر) خوب می شناسیم و آنها را افشا خواهیم کرد.

وی افزود: دست عدالت به قاتلان سرهنگ «نبراس فرمان» افسر دستگاه اطلاعات ملی عراق می رسد.

نخست وزیر عراق درباره جنایت روز جمعه (تیراندازی به معترضان نزدیک دروازه منطقه سبز بغداد) نیز سخن گفت و تصریح کرد که عاملان این اقدام را مورد پیگرد قرار خواهد داد.

الکاظمی گفت: با فساد مبارزه کردیم و از پیگرد فاسدان دست نخواهیم کشید و به آنها اجازه نخواهیم داد از عدالت بگریزند.

بعد از این اظهارات، تانک های ارتش عراق به خیابان های پایتخت وارد شدند.

سوء قصد به جان مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با واکنش ها در محکومیت این اقدام و گمانه های متعددی در داخل و خارج عراق روبه رو شد و برخی آن را طرحی آمریکایی با هدف تاثیرگذاری بر اعتراض های انتخاباتی عراق می دانند.

پیشتر گروه رسانه ای امنیتی عراق در بیانیه ای از حمله پهپادی سحرگاه روز یکشنبه به منزل مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha