مطالبه اصلی بجستانی‌ها کارآفرینی و اشتغال جوانان است

گناباد- ایرنا- فرماندار بجستان گفت: شهروندان بجستانی با توجه به همت و عزم دولت سیزدهم برای پاسخگویی به مشکلات مردم، خواستار توجه به کارآفرینی و اشتغال قشر جوان این شهرستان جنوبی خراسان رضوی هستند.

حسین ابراهیمی کردیانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرفیتهای بسیاری در بجستان وجود دارد که با استفاده از آن، می توان گامهای موثری در زمینه رفع معضل بیکاری قشر جوان برداشت.

وی ادامه داد: وجود معادن غنی، ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال جوانان این شهرستان است که از طریق جذب سرمایه گذار امکان استفاده از این ظرفیت فراهم می‌شود.

فرماندار بجستان گفت: رونق بخش مسکن به عنوان یکی از رویکردهای مهم دولت از طریق اجرای طرح اقدام ملی مسکن می تواند در اشتغال و کارآفرینی بیشتر برای جوانان نقش موثری داشته باشد.

وی افزود: کاهش مشکلات در زمینه آب شرب و بهداشت، که به دنبال استمرار خشکسالی سالهای اخیر در بجستان افزایش یافته است، دیگر خواسته مردم و مسوولان این شهرستان است.

ابراهیمی کردیانی با بیان اینکه طرحهای مختلفی برای تامین آب شرب و بهداشتی بجستان برنامه ریزی شده است، اجرای مناسب این طرحها را نیازمند اختصاص اعتبارات و سهولت و سرعت در روند اجرای آنها دانست.

وی ادامه داد: در سفر استاندار قبلی خراسان رضوی به بجستان در سال جاری، مصوبات خوبی برای تامین آب شرب و بهداشت این شهرستان به تصویب رسید و موافقت اصولی و اسناد آنها در شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی تهیه شده که اجرای آنها منتظر ردیف اعتباری است.

فرماندار بجستان با بیان اینکه بالغ بر ۸۰ درصد جمعیت این شهرستان در بخش کشاورزی فعالیت دارند و ۳۸ درصد اقتصاد بجستان متکی به این بخش است گفت: استمرار خشکسالی و کمبود نهاده های دامی، فعالان حوزه دامپروری را با مشکل مواجه کرده است که مسوولان ذیربط در حوزه تنظیم بازار و به خصوص شرکت پشتیبانی امور دام باید با اجرای طرحهای حمایتی از آنان حمایت کنند.

وی افزود: برخی نقاط روستایی بجستان به دلیل نداشتن شاخصه های مورد نیاز جمعیتی برای اجرای طرحهای گازرسانی، تاکنون از این انرژی بی بهره مانده‌ است که پیگیری هایی از سوی شرکت گاز خراسان رضوی و یا مسوولان در سطوح ملی در دست انجام است و یقینا توجه دولت به گازرسانی به این مناطق، بارقه امیدی در دل مردم روشن می کند.

ابراهیمی کردیانی ادامه داد: با وجود اقدامات خوبی که در بخش بهداشت و درمان بجستان انجام شده یا در دست اقدام است، افزایش ماندگاری پزشکان متخصص در بجستان همچنان یکی از مطالبات مردم این شهرستان است.

مرکز شهرستان بجستان در ۲۷۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha